عجیب ترین هنرمند تاریخ - فوت و فن های صنایع چوب

گروه آموزشی ، مشاوره فوت و فن ها "آموزش آنلاین ،سمینار آموزشی ،گارگاه آموزشی ، و کلاس های آنلاین "

عجیب ترین هنرمند تاریخ

عجیب ترین هنرمند تاریخ

اجراء شده توسط هنرمند فرانسوی و ساکن پاریس بنام آقای ( بون سو ئیر )

بی شک هنرمندان بنام فرانسوی در تمام دنیا مشهورند و کارهای بی نظیر آنان از هنر شیشه گری گرفته نا چرم و نقاشان زبردست در تمامی رشته ها را به تمامی دنیا صادر میشود .

اما این بار آقای بون سو ئیر با هنر روی چوب خود تمامی چشمهای هنرمندان را مجذوب کار خود گرداند . ایشان از روی مواد مذاب ریخته شده بر روی یک قاب در نهایت ظرافت توانسته از روی آن ایده بگیرد و آنرا بر روی چوب پیاده سازی نماید .

چوبهائی از جنس بلوط  صنوبر  گلابی ونگه و زبان گنجشک را انتخاب نموده که بر روی آنها کار کند . ایده او تعقیر نگرش و اجرای کاری متفاوت بر اساس حجمی که روی چوب بوده و موفق شده که چندین اثر را اجراء کند .

البته ایده پرداز این کار جولیس کاریون بوده و آقای ئیر آنرا با زبردستی تمام اجرا کرده

ایشان میگویند تمامی این کار با هنر دست بوده و اجراء گردیده است .

ولی درصورتیکه این کار بواسطه دست انجام گرفته باشد و هیچگونه دخالتی از سیستمهای کامپیوتری نباشد میبایستی تک تک انگشتان این هنرمند را طلا گرفت و به آن لقب میکل آنژ دوم را داد زیرا آنقدر به طرزی اصولی و ظریف کار شده که بی شک به چشم هر بیننده چیزی جز مواد مذاب تداعی کننده نیست .

عجیب ترین هنرمند تاریخ

تمامی قطرات و گدازه ها آنچنان طبیعی کار شده که بعید بنظر میرسد ظرافت دست تا به این حد قوی باشد . اگر شما مجسمه ساز و یا کارشناس کارهای حجمی هستید حتما برای ما نظر خود را پیرامون اینکه این کار دستی میباشد و یا با دستگاه انجام شده اعلام فرمائید .

عجیب ترین هنرمند تاریخ 01

 

در این عکس شاهد چند تکه بودن چوبها هستیم ولی هنرمند آنچنان با دقت برشهای چوب را در کنار هم جفت نموده که در یک نظر چوب یکپارچه می آید.

عجیب ترین هنرمند تاریخ 02

 

حرکت کردن مواد بر روی قاب و تراشیده شدن چوب در این قسمت آنچنان زیبا انجام شده که کمتر کسی قادر به انجام آن با این ظرافت هست .

 

عجیب ترین هنرمند تاریخ 03

 

من (پیمان پوربی آزار) بعنوان یک کار شناس با دیدی تخصصی و دو حالته هم ( هنری ) به لحاظ اجرای بیش از ۵۰ مجسمه رئال و سورئال ، همچنین با دیدی ( تکنیکی ) اگر بخواهم این کار را کارشناسی کرده و نظر خود را بیان کنم بعید میدانم که این کار فقط با دست انجام شده و هیچگونه دخالت ماشینهای  CNC در آن نبوده چون ابزارهای دستی کار چوب را به این ظرافت نمیتواند در بیاورد و اگر هم بتوانند قطعا در یک نقطه حتی خطای کوچکی همانند پریدگی و یا نا همواری به چشم میخورد که من در اینکار هیچ مشکلی را ندیدم .

عجیب ترین هنرمند تاریخ 04

 

ولی اگر چنانچه این کار طراحی کامپیوتری و یا اسکن سه بعدی شده باشد ، با همین ظرافت و دقت کار با دستگاه  CNC فلت قابل اجراء میباشد . البته ایرا هم باید اضافه کرد که در صورتیکه اینکار با دستگاه   CNC نیز اجراء شده باشد باز هم اپراتور حداقل باید ۵ سال تجربه کار با دستگاه را داشته باشد که بتواند کاری به این تمیزی ارائه دهد .

عجیب ترین هنرمند تاریخ 05

 

بنظر من در این عکس هنرمند بخاطر گم کردن رد پای دستگاه سی ان سی ، چوب را در بعضی قسمتها بصورت حرفه ای سوهان کاری کرده و سپس سندبلاست ( رگبار ماسه ) نموده است .

عجیب ترین هنرمند تاریخ 06

 

بنظر من بعید میدانم که دستی در دنیا توانائی اجرای کار بر روی چوب با این قدرت را داشته باشد . به هر حال شما هم با ذکر دلیل نظر بدهید تا برای ما هم موضوع شفاف تر گردد.

عجیب ترین هنرمند تاریخ 07

 

به هر صورت چه با دستگاه چه با دست ما که همچنان انگشت به دهان ماندیم و اولین کاریست که نمیتوانیم نظری کاملا قطعی در مورد دستی یا دستگاهی بودن کار بدهیم . نظر شما چیست ؟

عجیب ترین هنرمند تاریخ 08

 

عکسها را بدقت از بالا تا پائین نگاه کنید . . . . .  نظر شما چیست ؟

عجیب ترین هنرمند تاریخ 09

 

اگر آشنائی کمی با چوب ونگه داشته باشید به خارق العاده بودن این کار پی خواهید برد ؟ میپرسید چرا ؟

عکس بعدی را نگاه کنید . . . . . .

عجیب ترین هنرمند تاریخ 010

 

چوب ونگه چوبی است که در زیر ضربه های مقار ، دوران فرزهای برقی و هرگونه ابزار دیگری به راحتی همانند یک خلال دندان تکه تکه شده و به سختی فرمانبردار است .

 

عجیب ترین هنرمند تاریخ 011

 

اگر بخواهیم فقط یک چهار تراش از چوب ونگه را داشته باشیم ، به سختی میتوانیم ، چه رسد به این کار که فوق العاده پیچیده میباشد .

عجیب ترین هنرمند تاریخ 012

 

شاید هم بوسیله روشهای مهندسی چوب با موادی خاص تمامی بافتهای چوب را از بین برده که اینگونه بتوانند راحتی آنرا شکل دهی کنند .

عجیب ترین هنرمند تاریخ 013

 

برای ما بسیار مهم است که نظر شما راجب به این کار خاص و عجیب چیست ؟

عجیب ترین هنرمند تاریخ 014

 

آیا این حرکت به این زیبائی و تمیزی را میتوان با دست از داخل چوب ونگه تراشید ؟ شما بگوئید ؟

عجیب ترین هنرمند تاریخ 015

 

2 دیدگاه برای این نوشته

  1. وادی هنر گفت:

    سلام
    صد در صد میشه با دست تراشید اصلا این کار تخصص خودمه
    ضمنا در مورد اونجایی که گفتین سند بلاست شده( یه دونه برس فرز ببندین به دستگاه پولیش بعد بگردونین روی کار،قسمتای محکم چوب دست نخورده باقی میمونه اما بقیه جاهایی که بافت نرمی دارن تراشیده میشن البته اینم بگم روی چوب روسی ((یاغلی نرراد))بهترتر جواب میده

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه