سفارش خود را به " همسایه پسر خالم " ندهید - فوت و فن های صنایع چوب

گروه آموزشی ، مشاوره فوت و فن ها "آموزش آنلاین ،سمینار آموزشی ،گارگاه آموزشی ، و کلاس های آنلاین "

سفارش خود را به ” همسایه پسر خالم ” ندهید

سفارش خود را به ” همسایه پسر خالم ” ندهید

گاها” انسانها در زندگی خطاهائی میکنند که تا مدتها میبایستی تاوان پس دهند.

یکی از آنها انتخاب نا آگاهانه میباشد . انتخابی که نه به صرف تحقیق و برسی ، بلکه فقط بدلیل تنبلی و معرفی به واسطه شخص دیگری بدون کوچکترین اطلاع از عملکرد شخص میباشد .

فکر میکنم کل داستان را در چند خط بالا به وضوح مشخص نمودم !

اگر از آن دسته از افرادی باشید که با معرفی افراد کننده کار و به صرف یکی دو تلفن به دوستان ، سر و ته کار را جمع کرده و خیال خود را آسوده کنید ، قطعا در یکی از موارد ، کار را به (( همسایه پسر خالم اینا )) واگذار میکنید .

همسایه پسرخاله اصطلاحی جالب در بین ما نجارها میباشد و معنای آن : سپردن کارهای چوبی به هر شکل و به هر نوع به نزدیکترین شخصی که نه دست و پنجه آنرا دیده و نه با نحوه کار و برخورد طرف آشنائی دارد.

در چنین مواردی بخاطر اینکه پای شخص دیگری در میان است  چنانچه به بن بست برررسید  ” که قطعا هم میرسید  ” متاسفانه کاری بجز مصالحه نمیتوان انجام داد. یعنی باید بپذیرید که کاری نامناسب را تحویل گرفته و پول بسیار زیادی را در جوی آب ریخته اید .

عمده مشکلاتی که من با ایندسته افراد برخورد کرده ام و از آن گلایه داشته اند ، بصورت زیر خلاصه میشود :

۱- وقت چندانی را نداشته ام و باید هر چه سریعتر کار را انجام میدادم . پس به پیشنهاد دوستم تمامی کارها را به همسایه پسرخالم دوستم واگذار کردم .

۲- به لحاض اینکه همسایه پسرخاله دوستم بود و برای احترامی که برای دوستم قائل بودم ، روم نشد بگم قرارداد بنویس . اگر قرارداد نوشته بودم حالا دستم اینجور زیر سنگ نمی موند .

۳- بجهت ارادتی که به دوستم داشتم هر چقدر که ” همسایه پسرخالشون ” پول خواست بهشون دادم . چون خیلی زشت میشد اگه میگفتم ندارم و یا آخر کار با شما تسویه حساب میکنم و یا حتی یک فقره چک میدم .

۴- از لحاض قیمتی حالا میفهمم کلاه سرم رفته ولی دیگر نمیشود کاری کرد ، چون پای دوستم در میان است .

۵- نتونستم بهش بگم کلا” از نحوه کار و اجرای آن راضی نیستم . هم طول کشید و هم بی کیفیت بود .

۶- اگر فقط و فقط یک روز وقت میگذاشتم ، ۲۰ میلیون ضرر روی بی کیفیتی نمیدادم .

متاسفانه ما بخاطر ارزش و احترامی که برای دوستان و آشنایان خود قائل هستیم ، نمیتوانیم آنگونه که باید در مواقعی که ناراضی هستیم چیزی را عنوان کنیم .

با دید باز و کاملتری به افراد نگاه کنیم . بیشتر جستجو کنیم . برای خود ارزش قائل شویم و بهترینها را انتخاب کنیم . سعی کنیم بهترین استادکاران را برای انجام کار خود انتخاب نموده و کارها را واگذار کنیم . شاید مجبور شویم زمان زیادتری صبر کنیم ولی کاری زیبا و با کیفیت تحویل میگیریم .

موفق و پیروز باشید

4 دیدگاه برای این نوشته

 1. سلام
  چقدر راهنمای خوبی بود و نزدیک بود همین اتفاق واسه من بیفته
  اتفاقی سایتتونو دیدم
  خیلی خوب بود بازم ماها رو بیشتر آگاه کنین
  مرسی

 2. شاه فرخی گفت:

  خیلی جالب بود . و این اتفاق برای خودم افتاد و کلی ضررشو دادم. بازم مرسی

 3. هدی گفت:

  سلام
  برای ما هم مهین اتفاق افتاده و باعث شد تا چند وقت اعصابامون بهم بریزه . تازه کلی هم پول دادیم و دوباره یکی رو اوردیم برامون دوباره ساختش . بیچاره شدیم
  متشکر از سایت خوبتون

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه