کارخانه تولید جعبه جواهرات در منزل - فوت و فن های صنایع چوب

گروه آموزشی ، مشاوره فوت و فن ها "آموزش آنلاین ،سمینار آموزشی ،گارگاه آموزشی ، و کلاس های آنلاین "

کارخانه تولید جعبه جواهرات در منزل

کارخانه تولید جعبه جواهرات در منزل

تعجب نکنید ! ! ! با دلیل و مدرک بهتون میگم میشه سودی برابر یک کارخانه تولیدی رو در منزل با کمترین امکانات برد . باور کردنش خیلی سخته . . . علی الخصوص اگر سودی دو میلیونی در روز هم به آن اضافه بشه که کار کمی پیچیده تر میشه . . . . وقتی این مورد رو با یکی از همکاران مطرح کردم در جواب گفت : اگر واقعا اینقدر سود داشته باشه همه میروند داخل اینکار . چی بهتر از این .من حرفت را زمانی باور میکنم که دلایلی قانع کننده و شفاف ارائه دهی . و این جرقه ای بود برای نوشتن این مطلب که شما هم باور کنید . البته همت شما حرف اول را در افتتاح این کارخانه سود آور را میزند . من میخواهم این سود وحشتناک را پله به پله با شما با ذکر دلیل و همچنین روشهای ساخت جعبه های جواهرات بیان کنم البته دی وی دی طرحهای جعبه ها آماده است و دی وی دی نحوه مونتاژ و فوت و فن های این کار و بازاریابی آن نیز بصورت مجموعه فیلم آموزشی در دست ساخت هست که بزودی به شما علاقمندان ارائه میشود  و از الف اول تا یای آخر برای شما گفته شده . از ابتدائی ترین مرحله تا حتی مرحله بازاریابی و فروش به شیوه ای خاص . مرحله اول : انجام تحقیقات در راستای صحت این مساله برای شما

جعبه جواهرات هلو کیتی

نمونه ای از صدها مدل جعبه جواهرات هلو کیتی

اخیرا” جعبه های جواهر هلو کیتی وارداتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته و بالطبع مردم ایران هم از هر چیز جدیدی خوب استقبال میکنند . جعبه های مورد نظر ما با نام هلو کیتی HELLO KITTY  با لوگوی زیر در فروشگاههای اسباب بازی و فروشندگان لوازم جشنها و کادوئی ها موجود میباشد که شما میتوانید از نزدیک آنها راببینید  و قیمت آنها را جویا شوید . در ایران ساده ترین جعبه ها از ۵۰۰۰۰ تومان شروع شده و تا ۵۰۰ هزار تومان هم موجود میباشد . اگر شما آشنائی مختصری با کار چوب داشته باشید متوجه خواهید شد جعبه فوق که قیمتی معادل ۵۵۰۰۰ تومان را داشته ، بیشتر از ۵۰۰۰ تومان برای کلیه مخارج تولید آن هزینه نمیشود . این هزینه ها شامل برشکاری – رنگ – آئینه – لولا  و چاب تصاویر بر روی آنها میباشد . خب بگذارید دلیلی قانع تر برای شما ارائه کنم . شما میتوانید در درون سایتهای خارجی قیمت فروش آنها را گرفته و مقایسه کنید این یک سایت سازنده جعبه های جواهر چوبی میباشد .

قیمتها را ببینید : www.nanycrafts.com/kids-jewelry-boxes/musical-jewelry-boxes

برای تحقیق به چند فروشگاه لوازم کادوئی و اسباب بازی فروشی سر زدم تا بالاخره با اکراه توانستم عکسی که دارای برچسب قیمت بود برایتان گرفته و در این صفحه بگذارم . به برچسب قیمتها توجه کنید : جعبه جواهرات هلو کیتی ۰۱ جعبه جواهرات هلو کیتی ۰۳ هلو کیتی جعبه جواهرات جعبه جواهرات هلو کیتی ۰۲ با صاحب فروشگاه که صحبت کردم روی فروش این کالا بدلیل جدید و روی بورس بودن آن اظهار رضایت میکرد . شما هم قبل از هر گونه اقدامی میتوانید تحقیقات خود را انجام دهید و بعد وارد مرحله ساخت شوید . مرحله دوم : آغاز تهیه جنس و افتتاح کارخانه تولیدی شاید شما هم این سوالات در ذهنتان نقش بسته باشد: از کجا شروع کنم – چه جنسی با چه کیفیتی تهیه کنم – نیاز به چه ابزار هائی دارم – چگونه جعبه هائی متفاوت تولید کنم – چاپ روی چوبها را به چه صورت با کیفیت بزنم – اصول رنگ آمیزی این کار چگونه است – بسته بندی و طرز ارائه آن میبایستی چگونه باشد – مشتریان بنکدار برای این کالا در کجاها هستند – به چند نفر نیرو نیازمندم – سود آوری هر جعبه چقدر است و چند تا از آنرا میتوان در روز تولید کرد . ما به سوالهای شما پاسخ میدهیم :

پس از تحقیقاتی که شما از فروشگاههای بزرگ اسباب بازی و خرازی انجام دادید و صحت قیمت خرید و فروش آن مشخص گردید ، نوبت آن رسیده که شما به بنکداری های این کار مراجعه کنید و قیمتهای عمده فروشی را هم از آنها سوال کنید . مثلا قیمت خرید هزار عدد از هر مدل .

البته آنها یک قیمت میدهند و این قیمت بابت چک دو تا سه ماهه است و در صورت نیاز شما به پول نقد ، درصدی از چک را کم کرده و سپس پول نقد به شما میدهند . پس لازمست در این زمینه نیز تحقیقات لازم را انجام دهید .

حال نوبت به تهیه فضای مورد نیاز برای شروع رسیده . بهتر است که این مکان به فضای آزاد دسترسی داشته باشد ( برای رنگ کاری  و بوی آن ) این فضا حدودا” میبایستی حداقل ۲۵ متر مربع باشد که دست شما برای سفارشات سنگین باز باشد و در صورت تراکم کار و جذب سفارشات تیراژی ۶ نفر براحتی بتوانند در آن کار کنند . ( البته نه برای شروع )

این فضا باید دارای یک میز کار بزرگ ۲*۴ داشته باشد و کارها روی آن دست به دست میگردند .

مواد مصرفی شما چیزی نیست جز چسب چوب . ام دی اف خام . رنگ . یکعدد پیستوله برقی خوب . مقداری شیشه و آینه . بند کفاشی صورتی بصورت متری . لولای ریز تخته نرد . و جعبه هایی با طراحی بسیار شیک و جذاب ( خیلی خیلی مهم است )

این را هم باید بگوییم که هزینه مواد مصرفی بسیار پایین است و ۹۰ درصد کار را مزد دست تشکیل میدهد . البته شاید شما با مشاهده کارهای بالا به این فکر بیفتید که با پلاستیک شروع به تولید و تیراژ بالاتری را تولید کنم . باید بگویم اونوقت اولا” از شما آنها را نمی خرند و دوما” باید به  عمده فروشیهای لوازم پلاستیکی بفروشید و آنها هم کیلویی از شما میخرند . رمز نهفته در این کار ارائه کار جوبی است . حتی دستگیره ها هم باید از چوب باشند .

حال کافیست یکی از طرحهای داخل سی دی ما را انتخاب کرده و و به نحوه مونتاژ و رنگ آمیزی آن دقت کنید . این طرحها بصورت فایل وکتور ( برداری ) بوده و قابلیت تعقیر اندازه بدون افت کیفیت را دارد .

در مرحله بعد با توجه به ضخامت هر جعبه که در کنار هر طرح گفته شده میبایستی ورقهای ام دی اف نوع A را تهیه و سپس با برشکاری نمایید . این برشکاریها را میتوانید هم با اره شبکه بری و هم با لیزر انجام دهید .

مرحله بعدی پرداخت و تمیز کاری :

تمامی کارها چه با شبکه بری انجام شود و چه با لیزر ، نیاز به تمیز کاری دارد . در این مرحله با میز سمباده نواری ، تمامی لبه کارها را با سنباده شماره ۲۸۰سنباده کشیده و پرداخت مینمایید . کارهایی که از اشکال منظم پیروی میکنند ، نیاز به پرداخت ماشینی ندارند . این کار با صبر و حوصله انجام میشود .

چسب و مونتاژ :

با استفاده از یک تکه چوب ظریف مثل چوب کبریت تمامی لبه ها را با چسب چوب در محلهای تعین شده چسب کاری مینماییم . دقت در این کار مهم و باید بدون خطا انجام گردد فوت و فن چسب کاری هم با مقداری چسب یک دو سه یا چسب ام دی اف حل میشود . بدین صورت که شما ابتدا و انتهای کار را چسب چوب نمیزنید و فقط چسب یک دو سه ، آنهم در حد دو قطره بسیار ظریف و کوچک که از کار بیرون نزند را به چسب آغشته میکنید . خواهشمندیم از چسبهای متفرقه استفاده نکنید و فقط از چسب چوب اوهو خارجی یا چسب چوب ایرانی با نام شمال تهیه کنید که به شما پیشنهاد میکنم چسب اوهو استفاده کرده چون کیفیت بهتری را در مرحله رنگ به شما میدهد . چسب یک دو سه هم فقط چسب میتراپل  MITRAPEL استفاده کنید . این چسب بسیار قوی و زود خشک میشود .یک قطعه را اسپری و قطعه بعدی را به چسب چوب و چسب یک دو سه آغشته کرده و بر روی قطعه بعدی با دقت مونتاژ کنید . اگر چسب بیرون زد ، با یک کهنه خیس اضافه ها را پاک کنید که ضمن حفظ تمیزی کار و زیبایی آن ،  در مرحله رنگ نیز اذیت نشوید ( روی چسب چوب رنگ قرار نمیگیرد )

حال مجددا کارها را برسی کرده و در صورت نیاز به پرداخت مجدد آنها را سنباده کشی میکنیم .

مرحله رنگ :

برای سرعت بخشیدن به کار میبایستی حوض رنگ بسازید . پس سه عدد ظرف پلاستیکی محکم به ابعاد عموق ۱۵ سانتی در طول و عرض ۳۰*۳۰ خریداری نمایید . یکی صورتی پر رنگ ، یکی صورتی متوسط و دیگری را از رنگ صورتی ملایم پر کنید . کارها را یکی پس از دیگری طبق بقشه و کد رنگ داده شده در نقشه با همان رنگ پر کنید . حال جهبه ها و در ها و کشو ها را داخل حوض رنگ کرده و بر روی فرش سوزن بچینید تا خشک شوند .

نقاشی روی دربها و بدنه  :

پیشنهاد ما چاپ حرارتی میباشد . پس کافیست تمامی برگه های چاپ حرارتی را با اتویی که در زیر آن یک ورق مخصوص تفلونی نصب کرده اید به کار بچسبانید و سپس ورق روغنی را از کار جدا کنید تا طرح به کار منتقل شود .

مرحله رنگ سیلر و کیلر :

رنگ سیلر و کیلر را تهیه کرده و ابتدا رنگ سیلر را با تینر فوری ۲۵۰۰۰ مخلوط کرده و از فاصله ۲۵ سانتی با پیستوله برقی روی کار بپاشید . این کار را سه بار تکرار کنید . بعد فقط یک دست کیلر به آن پاشیده و مدت دو ساعت در هوای آزاد بگذارید .

حال تمامی قطعات ( لولا – دستگیره – شیشه – آئینه -تسمه کشی ) را به کار متصل کرده و آنرا آماده بسته بندی میکنیم .

پیشنهاد میگردد جعبه های بسته بندی در محل کارگاه در بسته های صد تایی ( مصرف یک روز ) و داخل کیسه های پلاستیکی نگهداری شوند تا از ورود گرد و غبار به داخل آنها جلوگیری شود .

بعد از بسته بندی عددی لازمست هر ۲۴ عدد نیز داخل یک کارتن بزرگتر قرار گیرد . برای کارتن های بزرگ لازم است یک برچسب رنگی به ابعاد  A3 روی چعبه بچسبانید .

حال جعبه ها را بین بنکداران و اسباب بازی فروشیهای معتبر توزیع کرده و از شمارش پول لذت ببرید .

 

جهت خرید مجموعه سی عددی طرحهای جعبه جواهرات هلوکیتی ( طرح برای لیزر و دستی – اطلاعات رنگ – برشهای شیشه و آینه – میزان مصرف ورق و الگوی چیدن برشها با کمترین دور ریز ) میتوانید سی دی هلو کیتی را با قیمت ۱۸۵۰۰  تومان سفارش داده و کارخانه خود را در منزل راه اندازی کنید .

جهت خرید و ارسال پستی از دکمه زیر استفاده کنید .

 

 

خرید پستی

قیمت ۱۸۵۰۰ تومان

 

بیشتر بدانید:

هلو کیتی hello kitty

این لوگو که در سر تا سر جهان شناخته شده است توانسته کالاهای زیادی از خودکار گرفته تا هواپیما را محبوب دختر خانمهای خوش سلیقه کند .

هلو کیتی ۰۱

اگر در مورد این لوگو در اینترنت جستجو کنید کارهای زیادی خواهید دید که نمامی آنها عکس این گربه خوش شانس را به تصویر کشیده است .

5 دیدگاه برای این نوشته

 1. امین مهدی خواه گفت:

  سلام
  ضمن تبریک سال نو برشما و آرزوی سالی پر از آرامش و کامیابی انشاله
  بنده از مشتریان سایت فوت و فن هستم و خیلی وقت پیش بفکر ساخت جعبه جواهرات بودم از شما متشکرم و بی صبرانه منتظر خبرها و آموزش های تکمیلی هستم.
  موفق باشید

 2. کامبیز موسوی گفت:

  با سلام خدمت شما

  لطفا در مورد اینکه چگونه میتوانم با شما ارتباط برقرار کنم ارائه طریق بفرمائید .

 3. امین مهدی خواه گفت:

  سلام هنوز اقدامی برا آموزش صورت نگزفته؟

عضویت در خبرنامه