hitcounter

گروه آموزشی ، مشاوره فوت و فن ها "آموزش آنلاین ،سمینار آموزشی ،گارگاه آموزشی ، و کلاس های آنلاین "

لذت با طعم چوب (قسمت ۱)

لذت با طعم چوب (قسمت ۱)

اکثر افراد در طول ۲۴ ساعت و یا در طول هفته فرصتهایی را دارند که به آنها ( اوقات فراغت ) گفته میشود . این اوقات اکثرا با تماشای تلویزیون ، استراحتهای بی مورد ، حل جدول و مواردی از این قبیل طی میشود و متاسفانه فرد هیچ بهره وری از وقت خود انجام نمیدهد. در زوزگاری که گرانبهاترین کالای موجود ( وقت ) میباشد ، هدر دادن حتی ۱ دقیقه به رایگان هم بسیار مهم است .

و اما تا این لحظه فوت و فن ها مطالب ، محتویات و آموزشهای خود را بر پایه کارآفرینی استوار کرده بود .  با توجه به تمایلات بازدید کنندگان و تماسهای شما عزیزان مبنی بر آموزشهایی با مبنای هنری یا تجربی این برنامه در روند فعالیتها اضافه گردید که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد .

کتابهای خارجی زیادی در سطح فضای اینترنت و بازار وجود دارد که در بسیاری از آنها ساخت کالاهای زیادی را توضیح داده اند . در میان صدها هزار جلد کتاب ، گلچین شده آنها را ( با نام لذت با طعم چوب) در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم . البته آموزشها را ساده کرده و ایرانی شده آنرا رارائه میدهیم . امیدواریم در این آموزشها بتوانید پیشرفت کرده و نتایج خوبی را حاصل کنید .

 

جعبه جواهرات معرق

همانطور که از تصویر فوق پیداست در این آموزش به روش ساخت جعبه های جواهرات چوبی ( برای مصرف شخصی یا هدیه ) میپردازیم .

شروع کار :

وسایل لازم برای معرق

فکر می کنم تصویر فوق گویای کامل وسایل مورد نیاز باشد . با این حال نام میبریم :

مداد – پیچ دستی – چسب شفاف پهن و کاغذی – چسب نواری نازک – چسب چوب – وارنیش و البته یکعدد کمان اره بهمراه اره مویی که در تصویر نیست . البته در تصاویر این آموزش به طرز کار با اره برقی شبکه بری ( اره مویی برقی ) پرداخته . ولی توصیه میکنیم برای کمتر هزینه کردن ، با یک کمان اره مویی دستی شروع کنید . سپس چنانچه علاقه داشتید ، اره شبکه بری گرفته و کار کنید .

میز مونتاژ معرق

مطابق شکل فوق یک تکه ام دی اف ۱۶ میل در ابعاد ۴۰*۵۰ سانت را تهیه کرده و با استفاده از یکعدد گونیا ، دو قطعه چوب بصورت عمود بر هم با چسب چوب ( شمال یا مشهد ) بچسبانید .این قطعات به شما در چسباندن قطعات بهمدیگر ( مثل شکل زیر ) کمک می کند .

شطرنج معرق

به هر اندازه که تمایل دارید مربع ها را برش بزنید . ولی پیشنهاد ما به شما اندازه ۴*۴ به ضخامت ۱ سانت میباشد . بهتر است چوب مورد استفاده را گردو سیاه و نارنج استفاده کنید .  برشهای چوب را پس از ( گندگی یا هم ضخامت سازی ) با اره پانل بر برش بزنید . این اره ها را کارگاههای ام دی اف داشته و بصورت خدماتی میتوانید از آنها بهره ببرید . برش مربع ها با پانل بر کیفیت بهتری را ارائه میدهد .

یک تکه کاغذ یا نایلون زیر کار پهن کرده و تا روی لبه ها آنرا بالا بیاورید . در حین چسب زدن قطعات به یکدیگر ، به زیر کار نچسبد . سپس کلیه مربع ها را چسب زده و با یک تکه چوب و پیچ دستی نجاری از چهار طرف به یکدیگر پرس کنید . مواظب باشید که لبه ها پلیسه یا زائده نداشته باشند .

از این شکل چهار عدد بسازید .

سنباده معرق

با استفاده از یک تکه سنباده شماره ۸۰ که بر روی یک تکه چوب صاف چسباندید ، زیر و روی قطعات را سنباده بزنید . این کار در عمل رنگ کاری مهم است . پس بهتر است تمامی چسبهای اضافه را با سنباده پاک کنید .

معرق چوب 05

 

سپس سه ورق از آنها را با چسب چوب بصورت شکل فوق بهمدیگر بچسبانید .

معرق لایه ای

سپس طرح خود را بر روی قطعه چوب انتخابی چسبانده و با استفاده از چند سوراخ برای رد کردن اره مویی ، عمل برشکاری را انجام دهید .

 

طرح معرق جعبه

طرح جعبه معرق 1

طرح جعبه را میتوانید کپی گرفته و در ابعاد دلخواه کار کنید .

برشکاری جعبه جواهرات

 

ابتدا طرح داخلی را برشکاری کنید .

برش جعبه جواهرات

سپس طرح بیضی کفی و دری را برشکاری کرده ، کفی جعبه را به بدنه آن چسبانده و دری جعبه را به دو قطعه منفی برش خورده ، بچسبانید .

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه