روشهای طلائی کسب ثروت - فوت و فن های صنایع چوب

گروه آموزشی ، مشاوره فوت و فن ها "آموزش آنلاین ،سمینار آموزشی ،گارگاه آموزشی ، و کلاس های آنلاین "

روشهای طلائی کسب ثروت

روشهای طلائی کسب ثروت

 

کسب ثروت

پیمان پوربی آزار

 

بنظر من برای شمائی که در یکی از ۴۰۰ رشته صنایع چوب کار میکنید ، باید یه این مسئاله پی برده باشید که فرقی نمیکند محصول انتهائی شما کالائی قابل لمس ( همانند میز ، صندلی ، دکور ، پارکت ، دیوارکوب ، کابینت ، تخته نرد و . . . .) است یا محصولی غیر قابل لمس ( همانند طراحی دکوراسیون ، طراحی فایلهای سه بعدی سی ان سی ، مشاوره ، خدمات آموزشی و . . . . ) در هر دو حالت برای اینکه کسب و کار موفقی را برای خودتان راه اندازی کنید ، باید روشهای جذب مشتری را به دقت برسی کرده تا بتوانید کالا یا خدماتتان را سودآور کنید . باید دقیقا برسی کنید که آیا حرکت من در بازار ، سود آور هست یا خیر و اگر نیست دلیل آن در کجای کار مشکل دارد . شاید شما راهی درست رفته اید ولی در ایران راه و روش شما جوابگو نیست .

برای حصول نتیجه بهتر دو راه خوب پیش رو دارید :

۱- از یک مشاور در زمینه صنایع چوب کمک گرفنه و تمامی مشکلات و معایب خود را باز گو کرده و از او تقاضای ارزیابی کامل کنید و طریقه برطرف کردن آنها را با ذکر دلیلی قانع کننده جویا شوید .

۲- خود شروع به ارزیابی مشکلات کاری کرده و با سعی و خطا تا حصول نتیجه دلخواه تلاش کنید .

وجود یک مشاور خوب در کنار خود حسنهای زیادی دارد و بزرگترین آنرا میتوان موفقیت سریعتر در زمانی کوتاهتر ذکر کرد . و حاصل آن تبدیل سریعتر کالا یا خدمات به پول میباشد.

در درون صنایع چوب چهار چیز در راس قرار دارد ۱– فن  ۲- دانش  ۳- ایده  ۴- هنر . اگر این چهار عنصر را در کار خود وارد کردید ، درصد موفقیت خود را به طرز چشمگیری نسبت به دیگر رقبا افزایش داده اید در غیر اینصورت در این کار منتظر شکست باشید . لازم نیست خودتان هر چهار مورد را وارد باشید . لازم است افراد دارای خصوصیت فوق را در مجموعه خود داشته باشید . هر کدام از این افراد حکم مهره شطرنج را دارند و با حرکت صحیح و به موقع هر کدام ، شما شرایط بهتری در سود دهی و فروش پیدا خواهید کرد .

از عوامل بسته به فن ( فنون بازاریابی ) و جذب مشتری میباشد . اگر در کار خود مسلط هستید ، سعی کنید روی مشتریهای بزرگ متمرکز شوید . مشتریهای خرد و کوچک چیزی جز اتلاف وقت برای شما باقی نمیگذارد و نتیجه آنها دریافت سودهای بسیار کوچک که اکثرا” هم از بین میرود . فنون بازاریابی عاملی بسیار مهم در دوام کسب و کار شماست و باید روی آن وقت و هزینه صرف کرد . هیچگاه حاظر نشوید چیزی را رایکان بدست بیاورید چون به همان اندازه برای شما سودآور خواهد بود .

توصیه دیگر من به شما ایجاد برنامه ریزی مالی در همه ابعاد کسب و کار ، از تبلیغات و بازاریابی گرفته تا برنامه های توسعه شغلی و سرمایه های در گردش . همه و همه را با برنامه ریزی بسیار دقیق انجام دهید و تا حد امکان از ریخت و پاش و هزینه های بیهوده جلوگیری کنید

همیشه در جریان میزان ذخائر مالی خود باشید :

ذخیره های مالی همانند کپسولهای اکسیژن در زیر آب عمل میکند . کسانی که در ساحل نشسته اند افرادی بیکار یا کارمند هستند و کسانی که به دریا میزنند همان بازاری ها یا خود اشتغال گر ها میباشند . دریا کسانی که تن به دریا میزنند میدانند بی گدار به آب زدن یعنی چه . . . . باید برای دوام در زیر آب کپسولهای بزرگ هوا داشت تا از دنیای زیر آب لذت برد . بله کسب و کار هم همینطور است . مجموعه ای که در آن پول به اندازه کافی وجود ندارد و دائما” با کمبود سرمایه موجه است ، دوام زیادی نخواهد داشت .ممکن است مدتی دوام بیاورید ولی بدون پول و مشتری هرچقدر هم که تلاش کنید در گرداب زوال تدریجی به فنا کشیده خواهید شد .

چاره کار چیست :

در چنین شرایطی دو کار باید انجام دهید :

۱- جذب شریک مالی

در چنین حالتی بهتر است برای جبران ذخیره های مالی ، شریکی مناسب را وارد مجموعه خود کرده و با تزریق نقیدینگی به سیستم میزان دوام خود را افزایش دهید . اما تا اینجا شما فقط از سقوط جلوگیری کرده اید . پس بهتر است سریعا قدم دوم را بردارید .

۲- جذب مشتری بیشتر بمنظور فروش بیشتر

همه ما میدانیم برای پولسازی و سود بیشتر به مشتری بهتری نیازمندیم . اما آیا شما میدانید علت اینکه در جذب مشتری ضعف داشته اید چه بوده  ؟

بهتر است علت ضعف های فروش خود را نوشته و سریعا به آنها قوت ببخشید . شما باید بتوانید محصول خود را به شکلی برنامه ریزی شده و ایده آل ، همانند دیگر رقبایتان بفروشید . به خود بگوئید مخاطبین محصول من چه کسانی هشتند ؟ اگر یک مشتری بخواهد مرا پیدا کند به چه طریق باید عمل کند ؟ کوتاه ترین راه برای اینکه محصولم را به مشتریان واقعی خود معرفی کنم چیست ؟ مشتریان ، چرا از رقیب من خرید میکنند؟ اگر بخواهم مشتریان را راغب به خرید از من کنند چه کارهائی میبایستی انجام دهم ؟ چطور در زمان کمتر ، سود بیشتری ببرم ؟ و . . . . .

پس هر چقدر دست روی دست بگذارید کسب و کارتان رونق نمیگیرد . هم اکنون دست به کار شوید و برای موفقیت خود برنامه ریزی کنید . یا از یک مشاور متخصص و با تجربه در این کار راهنمائی بخواهید .

 

فراموش نکنید که پول وسیله معاوضه خدمات و تولیدات یکنفر با خدمات و تولیدات دیگریست ، میزان درآمد شما در هر لحظه بازتاب ارزشهائیست که افراد برای کار شما قائل هستند . از هم اکنون به فکر سرمایه گذاری و پس انداز باشید .

اگر نمیتوانید پس انداز کنید ، پس استعداد ثروتمند شدن هم ندارید.

پیمان پوربی آزار

 

یک دیدگاه برای این نوشته

  1. soorati گفت:

    تجربه های شما در این زمینه بسیار عالی و زیباست
    منتظر مطالب جدیدتان هستم
    موفق باشید

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه