hitcounter

گروه آموزشی ، مشاوره فوت و فن ها "آموزش آنلاین ،سمینار آموزشی ،گارگاه آموزشی ، و کلاس های آنلاین "

ایده های خود را با این روش خلق کنید

ایده های خود را با این روش خلق کنید

قطعا” بارها ایده ای به ذهن شما رسیده ولی بدیل عدم آشنایی با مواد و متریال ها موفق به ساخت آن نشدید . این ایده ها ممکن است حاصل تفکرات ، ایده های بصری و یا تجربیات علمی و عملی شما باشد . به هر حال پوشاندن لباس فیزیکی به آنها در این جامعه کار بسیار مشکلی است . چرا که نبود اطلاعات کافی در زمینه های خاص و تخصصی ، خود معضلی بر سر راه ما ایرانیها میباشد . البته سرقت ایده در زمان تولید نیز دلیلی دیگر بر واگذاری کارها به افراد میباشد . افراد زیادی بودند که ایده ای ناب برای تولید داشتند و بدلیل عدم توانایی در تولید آن و ارائه نقشه ها به فردی عامل ، طرح در همان ابتدا لو رفته و سود آن براحتی عاید فرد دیگری شده است .

اگر شما تا کنون با ورقهای سالید سارفیس یا ( سنگ مصنوعی ) آشنا نیستید ، بهتر است در این مورد کمی تحقیق کنید . ورقهای سنگ مصنوعی بهترین متریال برای خلق ایده های شما هستند . تنوع رنگ از سفید تا سیاه ، ساده و طرح دار ، با قابلیت برش و تراشکاری ، تقییر فرم و حالت دادن، جلاپذیری ، ساخت حجمهای یکپارچه نامرئی با استفاده از لایه های روی هم چیده شده ، قابلیت ادغام و اتصال به متریال هایی همچون فلزات ، چوب ، شیشه ، پلاستیک و . . . . . . از ویژگیهای بارز این ورقها میباشند .

سالید سارفیس یک متریال فوق العاده برای شروع و حتی پایان کار شما میباشد . شما براحتی میتوانید با اره مویی آنرا برشکاری نمایید – حتی با یک سوهان دستی آنرا حالت دهی کنید و اگر کمی وارد باشید میتوانید بوسیله گرم کردن آنرا همانند موم در آورده و طرح مورد نظر خود را بسازید . این ماده در صنعت کار همان خمیر اسباب بازی را برای کودکان بازی میکند  . خمیر بازی به سبکی خاص و حرفه ای  . . . .

موسسات و کمپانی های معتبر بسیاری در سطح بین الملل در حال آموزش روش استفاده از این متریال میباشند . و از حق هم نگذریم آموزشهای خوبی هم ارائه میدهند . ولی باید گفت هزینه های آموزشی 8 تا 30 هزار دلار به بالای آنها ( با دلار 4200 تومانی که نه کسی گرفته و نه کسی داده ) چیزی حداقل حدود 34 میلیون تومان میشود که البته باید حداقل 20-30 میلیونی را هم به عدد فوق بابت مخارج سفر و اقامت اضافه کرد . در این حالت شما فردی متخصص شده و توانایی خلق ایده های خود را دارید . یک متخصص خوب با صرف هزینه آموزشی 70 میلیون تومان ! ! ! !
اما مشکل ما ایرانیها کمبود منابع مالی نیز میباشد . شاید ایده شما باز آوری هزینه آموزشی حتی با حداقل 54 میلیون تومان را نداشته باشد . پس آیا باید از ایده ها دست کشید ؟؟؟؟؟؟
اگر در خلق ایده های خود همچنان مصمم هستید ، دو راه پیش روی شماست :

اولین راه و کم هزینه ترین آنها خرید کمی ورق و شروع به آزمون و خطا روی آنها برای رسیدن به نقطه ایده آل میباشد . در اینصورت شما باید زمانی را برای حرفه ای شدن در نظر بگیرید تا به نتیجه برسید .

راه دوم استفاده از مراکز آموزشی داخل کشور میباشد . این مراکز با دریافت هزینه ای ( از حداقل 500 هزار تومان ) اقدام به ارائه آموزشهای لازم مینمایند . شما در این روش و با پرداخت مقداری هزینه ، تجریبات افراد و روشهای کار را فراگرفته و با تخصصی که پیدا میکنید میتوانید بدون وابستگی به افراد مختلف ، ایده و یا ایده های خود را پیاده سازی کنید .

برای اینکه عمق مساله را بتوانید درک کنید ، تصاویر زیر نمونه ای از کارهای اجرا شده با ورقهای سنگ مصنوعی میباشد که ذهنیت شما را نسبت به این متریال عوض میکند . قول میدهیم اگر همچنان ایده ای ساختنی دارید با این تصاویر حرکتهای ذهنی شما آغاز میشود .یادتان باشد که ما اولین جرقه را در ذهن شما زدیم . . .

انگشتر از جنس کورین

انگشتر از جنس کورین

شما با این ماده همانطور که میبینید میتوانید کلی لوازم و اشیای زینتی بسازید . این کار ترکیب کورین و چوب میباشد .

انگشتر تمام کورین

انگشتر تمام کورین

کمی که بیشتر این ماده را شناختید ، میتوانید وارد ظریف کاری های آن شوید . به راحتی آنرا تراش دهید . براق براق و یا مثل طرح فوق آنرا مات و براق بسازید . این روزها کارهای تزئینی با کورین حتی در ایران نیز باب شده است .

النگو از جنس چوب و کورین

النگو از جنس چوب و کورین

بینهایت طرح را میتوانید بصورت ترکیبی کار کنید . این فقط یک النگوی ساده با ترکیب چوب و کورین میباشد .

جا شمعی با ورق کورین

جا شمعی با ورق کورین

با دیدن این جا شمعی و حالتهای زیبای آن پی به قدرت اجرایی کار کورین میبرید . یک طرح سه بعدی که کمتر از یکی دو ساعت وقت شما را نمی گیرد . اما به محض ساخت اولین دانه آن ، شوق ساختنی های دیگر با کورین شما را بی تاب خواهد کرد .

توری با کورین

توری با کورین

این تصویر را برای این گذاشتیم که نرمی و استقامت آنرا در شکلهای ظریف نشان دهیم . آیا ماده ای سراغ دارید که به راحتی بتوانید به این نتیجه برسید ؟

خمیر بازی با کورین

خمیر بازی با کورین

چیدن لایه های رنگی کورین روی هم و تراش آنها این کار را خلق کرده است . شاید تصویر فوق برای کالای مثلا” ماساژور مد نظرتان نباشد . اما میتوانید شکل اولیه یک ماکت ، ماساژور ، قطعه پزشکی ، قطعه مربوط به کشتی تفریحی و یا . . .  را براحتی مجسم کنید .

سنگ تزئینی کورین

سنگ تزئینی کورین

میتوانید قبل از تراش روی سطح کورین را آبکاری و یا رنگ نمایید . متوانید آنرا به راحتی دو قسمت کرده ، داخل آنرا تراش داده  ( تا اندازه یک لایه کاغذ سیگار ) و بهم دوباره بچسبانید و  داخل  آنرا نورپردازی کنید .میتوانید با دست ، دستگاه و یا سی ان سی آنرا تراش داده و یا تراشکاری نمایید . در نهایت چیزی که خلق میکنید یک شاهکار از ایده ها و افکار خود شما میباشد .

لوازم نورپردازی کورین

لوازم نورپردازی کورین

یک تراش با دست ، کمی گرم کردن با یک عدد لامپ میتواند ایده خوبی برای یک آغاز تولید باشد . ساخت یک اینچنین شکلی تنها و تنها یک ابزار میخواهد و آنهم یک فرز نجاری 250 تومانی است . پس اگر ایده ای دارید لازم نیست هزینه های بالایی برای تولید آن متحمل شوید . تولید را از هم اکنون در منزل شروع کنید .

سبد میوه با کورین

سبد میوه با کورین

خلق اینچنین ایده های نابی فقط با کورین به راحتی قابل انجام است . اگر پا به وادی کورین نهادید ، همانند یک معتاد اسیر آن میشوید . متاسفانه کورین در نگاه عوام به صفحه کابینت و کانتر گفته میشود و این ساده ترین راه یرای اجرای کارهای کورین است . کورین نیاز به اجرای کارهای هنرمندانه و هنری شما دارد تا به واسطه آن زیباییها را برای دیگران به تصویر بکشید .

هنر کار روی کورین

هنر کار روی کورین

شاید شما با کارهای بالا فکر کنید که کورین فقط یک رنگ است . اما لازمست بدانید در ایران خودمان تاکنون بیش از 50 رنگ کورین موجود داریم . پس جعبه مداد رنگی کورین کامل است .

این اثر به راحتی با کورین قابل اجراست .

ساخت حجم های انتزاعی کورین

ساخت حجم های انتزاعی کورین

با قابلیت چسباندن بدون درز تکه های کورین و تراش بجا و زیبا ، میتوانید حجم های کوچک ذره بینی تا حجم های بزرگ پارکی را ( یکپارچه نما ) خلق کنید ، کسی چه میداند . شاید فردا شما خالق زیباترین کارها با کورین باشید .

گلدان تراش دار با کورین

گلدان تراش دار با کورین

این گلدان به ضاهر یک تکه از دهها قطعه تشکیل شده که با ظرافت و استادی فرد سازنده ، به نظر یکپارچه می آید . تکه های داخلی با رنگ مخصوص آکوا مجیک پینت ( aqua magic paint ) رنگ آمیزی و در نهایت کار به این طرح و فرم رسیده . با کمی یاد گیری و کسب مهارت در این رشته ، خواهید دانست خلق اینچنین کارهایی بسیار ساده تر از آنچه فکر میکنید میباشد .

دکور داخلی با کورین

دکور داخلی با کورین

به نظر ما یک آرشیتکت زمانی به اوج قدرت و خلاقیت در کارهای طراحی داخلی میرسد که با کورین آشنایی کامل پیدا میکند . یک آرشیتکت حرفه ای میتواند بواسطه کورین طرح های بسیار متفاوت ایجاد کند .

کانتر با کورین و چوب

کانتر با کورین و چوب

خلق کارهایی غیر هندسی و زیبا با کورین در فضاهای داخلی . . . . .

طراحی لاکچری با کورین

طراحی لاکچری با کورین

شما در این تصویر هر چیزی را که میبینید با کورین ساخته شده . از کف تا سقف . نیمکتها ، چراغها و دیواره ها . آیا لازم نیست در کار خود تقییری بدهید . کورین بدلیل اجرای کارهای لاکچری و خاص از سودی بسیار عالی برخوردار است . سودی برابر روزانه تا 5 میلیون برای یک نفر . آیا شما شغلی سراغ دارید که تنها با 5-6 میلیون سرمایه اولیه بتواند این سود را بدهد ؟ آنهم در شرایط فعلی و رکود بازار ؟ ما که سراغ نداریم !

وان ساخته شده با کورین

وان ساخته شده با کورین

ساده ترین کاری که شما میتوانید از همان روزهای اول بسازید . شاید زیباتر از این . . . .

ساخت سرویس بهداشتی با کورین

ساخت سرویس بهداشتی با کورین

حتی میتوانید تولیداتی کاملا” صنعتی با کورین داشته باشید . شروع کنید به یادگیری . حتی رایگان . این کار میتواند پول خوبی به جیب شما برساند . تحقیق را شروع کنید .

طراحی داخلی با کورین

طراحی داخلی با کورین

ایده ها بینهایت هستند . البته تعداد افراد مسلط هم در ایران محدود . شما این محدوده را نامحدود کنید .

لوستر با کورین

لوستر با کورین

ایران ما نیاز به هنرمندی و هنرمندانی دارد که با عناصر عصر جدید شروع به نوآوری و خلاقیت نمایند . عصر ساخت کوزه های گلی به پایان رسیده . دیگر در شهر کلاه های نمدی و نمد مالی نیست . لازمست با نگرشی کاملا” دقیق و حساب شده ، کار با این ماده را شروع کنیم . ایران برای کارهای نوآورانه و جدید بهترین بستر میباشد . ما میگوییم شروع کنید . همین  . . . . . .

فوت و فن ها اولین موسسه ای بود که در ایران دوره های آموزشی تخصصی را بر پا کرد .

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه