hitcounter

گروه آموزشی ، مشاوره فوت و فن ها "آموزش آنلاین ،سمینار آموزشی ،گارگاه آموزشی ، و کلاس های آنلاین "

اسراری که در مورد کابینت نمیدانید

اسراری که در مورد کابینت نمیدانید

اسرار کابینت

پیمان پوربی آزار

خانه ای نو خریده و قصد دارید کابینتهای آنرا به سلیقه خود سفارش دهید ، آشپزخانه در فضائی قرا گرفته که تمام زیبائی ساختمان را تحت پوشش قرار میدهد . نه از قیمتها خبر دارید و نه از جدید ترینها ، به سراغ نمایشگاههائی که از قبل در ذهن خود داشته اید میروید . وارد میشوید و برای اولین بار در باره کابینت سوال میکنید . با اینکه یکدل برای سفارش میشوید ، تصمیم میگیرید نمایشگاه دیگری را هم دیدن کنید . نمایشگاه دوم کارهای زیباتر ، قیمتهای بهتری و ایده های زیبا تری دارد .  راهنمائی های مسئول اولین با دومین نمایشگاه به حدی تناقض دارد که سوالات بسیار زیادی را برای شما ایجاد کرده اند . . . . . آیا واقعا کابینت ایتالیائی خوب است یا ترک یا ایرانی ؟

چند روزی را در خیابانها برای سفارش کابینت سپری میکنید و نتیجه مطلوب را نمیگیرید . من مطمعنم برای سفارش کابینت از هر مجری که سوال کنید ، اکثر جوابها به نوع  MDF ، نوع صفحه ، طرح دلخواه شما و مدت زمان لازم برای تحویل کار برمیگردد. اما کم پیش می آید جزئیات را موشکافانه تر برای شما تشریح کنند . مثلا هیچوقت نمیگویند من خود شخصا کار شما را انجام خواهم داد و یا اینکه دقیقا استاد کار من با این نام ، در این ساختمان مشغول اجرا و شما میتوانید کار او را از نزدیک ببینید . ناگفته نماند استادکار بسته به قدرت اجرائی ، تمیزی کار و ظرافت از روزی بیست هزار تومان تا روزی دویست هزار تومان میتواند دریافتی داشته باشد که این خود اختلاف زیادی برای قیمت کابینت اجرا شده بوجود می آورد ساده ترین چیزی که برای شما قابل درک باشد را برای شما مثال میزنم .

اگر قطعه ای در حین کار بشکند ، استادکار حرفه ای آنرا تعویض و استادکار آماتور آنرا تا جای ممکن تعمیر کرده و سرهم بندی میکند . حرفه ای ها عادت به اجرای کار کثیف ندارند ولی آماتور ها همیشه بدنبال راهی برای فرار از کار میگردند.

تا اینجا فقط در مورد مجریان صحبت کردیم . بد نیست در مورد اجناس موجود هم بیشتر بدانید . ما فرض رو بر این میگذاریم که کابینت با ترکیبی از های گلاس و ام دی اف ترک را انتخاب کرده و قرارداد بستید . در پس پرده چه اتفاقاتی میتواند بیفتد ؟ اگر مجری شما متعهد و دارای وجدان کاری باشد که ما خدا را شکر میکنیم ولی در غیر اینصورت لازم است عینک خوشبینی را کنار زده و برای یک بار هم که شده به اتحادیه کابینت سازان مراجعه کنید تا از تعجب انگشت حیرت به دهان فرو برید .

بله متاسفانه عده ای ( کابینت ساز ) سود جو با شگردهای خاص خود وارد این صنف شده و از بی اطلاعی افراد سوء استفاده میکنند . چندی پیش اتفاقی جالب در جلوی چشمم افتاد که لازمست شما هم بدانید .

در دفتر یکی از دوستان که عمده فروش ورق  MDF و لوازم کابینت بود نشسته بودم که خانم و آقائی بهمراه یکنفر که ضاهرا” کابینت سازشان بود وارد شدند . راهنمائی های فرد کابینت ساز بحدی صادقانه بنظر میرسید که بنده هیچ شکی به صداقت ایشان نکردم . او کاتالوگهای مختلفی را برای آنها آورد و در نهایت آنها را مجاب به خرید ورق آلمانی با یک کد خاص کرد . و درنهایت فاکتور فروش خورده و آقای مشتری کل خرید را کارت کشید و  قرار شد جنسها را برای کابینت ساز ارسال کنند . تا اینجا اگر شما هم جای من بودید هیچ شکی به دل راه نمیدادید . اما پس از گذشت ده دقیقه دوباره سر و کله آقای کابینت ساز پیدا شد. فاکتور را گرفت و تمامی اجناس را با جنسهای مشابه ایرانی عوض کرده و بسیار ماهرانه رنگها را جایگزین نمود و مجددا تقاضای فاکتور کرد .اختلافی میلیونی در یک فاکتور . . . . نتوانستم تحمل کنم . به دوستم خطاب به کابینت ساز گفتم تو اسم اینکار را چی میگذاری ؟ آیا درآمد حاصل از اینکار میتواند برکت داشته باشد ؟ کسیکه از صداقت افراد سوء استفاده کرده و برای ذره ای سود بیشتر لقمه را برخود حرام میکند !!!!!       بگذریم

اینها اسراریست که شما نمیدانید .

اگر بخواهم ذره ذره جزئیات را شرح دهم باید یک کتاب ده جلدی منتشر و متاسفانه چیزی بجز بد بینی برای شما بر جا نخواهم گذاشت ولی این را هم بدانید همه اینطور نیستند . در کنار اینان افرادی هم هستند که صادقانه برای شما کار کرده ، بهترین مصالح ، بهترین نیرو ، و بالاترین کیفیت ممکن را به شما عرضه کرده و تا شما را کاملا راضی نکنند ، شما را ترک نخواهند کرد .

در هر شهری که هستید بهترین اجراء کنندگان لزوما” کسانی نیستند که به شهرت کشوری رسیده اند ، کسانی هستند که دارای اعتبار مردمی هستند .

مشتاقانه منتظر نظرات شما در مورد مطلب فوق هستیم

فوت و فن ها ی چوب

پیمان پوربی آزار

 

این مطالب را نیز دنبال کنید .

دربهای چوبی

دربهای چوبی

 

پسرخالم اینا

سفارش کار به همسایه پسر خاله

2 دیدگاه برای این نوشته

 1. امیر گفت:

  مطلب خیلی خوبی در مورد صداقت و ناراستی های کابینت سازان نوشته اید اما ای کاش جایی بود که به جای ابراز مشکل این مشکلات را حل میکرد ، من حتی اتحادیه تهران را پیدا نکردم تا سازنده معتبری را سراغ بگیرم. متاسفانه به کسی هم اطمبنان ندارم

  • نظری گفت:

   سلام و سپاس از مقاله خوب شما.
   خوشبختانه به تازگی و خیلی تصادفی از یکی از بهترین کابینت سازهای تهران – و شاید به جرات بتوانم بگویم ایران – خدمات دریافت کردم. با مطالعه مقاله شما یاد ایشان افتادم که دغدغه مشابه دارند و عمر و رسالت کاری خود را صرف آگاه سازی و کمک به مشتریانی مثل بنده می کنند تا در این بازار بی وجدانی ها گرفتار نشویم!
   ایشان یکی از خلاق ترین، حرفه ای ترین و باوجدان ترین طراحان و ام دی اف کاران هستند. کار ما با ساخت یک تخت دیواری و کتابخانه شروع شد ولی در نهایت به دلیل قیمت های به صرفه و کار عالی ایشان تقریبا تمام خانه با بهترین مواد و عالی ترین دیزاین بازسازی شد.
   برای تک تک سفارشات مستقیم و از نزدیک بنده را با انواع اجناس و قیمت های کلی و واسطه ها آشنا کردند و در نهایت مناسب ترین و باکیفیت ترین ها را با حضور بنده خریداری شد. در این پروژه که حدود سه ماه طول کشید آموزش های زیادی دیدم و چیزهای زیادی آموختم.
   کاش می شد شبکه ای از استادکارهای ام دی اف کار در سایتتان درج می کردید تا هم پیدا کردن یک استادکار برای مردم راحت می شد و هم از این طریق رقابت سالمی میان ام دی اف کارها شکل می گرفت.
   سپاس مجدد از شما

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه