hitcounter

گروه آموزشی ، مشاوره فوت و فن ها "آموزش آنلاین ،سمینار آموزشی ،گارگاه آموزشی ، و کلاس های آنلاین "

آیا وارد شدن به دنیای چوب و MDF پول ساز هست ؟

آیا وارد شدن به دنیای چوب و MDF پول ساز هست ؟

دنیای چوب و MDF

پیمان پوربی آزار

شغل شما باید به شما احساس شادی و پیروزی بدهد ، و اهرامی برای ظهور توانائی ، خلاقیت و شایستگی هایتان شود ، میتواند روابط اجتماعی تان را قوی کند . برای شما ثروت ایجاد نماید و آسایش به ارمغان آورد.

زندگی همواره حامی باور ها و افکار ماست . پس اگر کاری که فاقد شور و هیجان ، تنش زا و کسل کننده را به اجبار انتخاب کرده اید ، وقت و زمان خود را صرف حرکت در بینش های منفی و بی انگیزگی نموده اید .

زندگی شما باید پر از لذت و عشق باشد و اگر فردی پر انرژی هستید و مثل من از پشت میز نشینی و روزهای تکراری تنفر دارید و یا از لحاظ روحی تنوع طلب هستید ، دنیای چوب میتواند به رویاهایتان جامه عمل بپوشاند . البته برای آغاز این کار باید همه موارد را سنجیده و سپس وارد شوید . ابتدا باید از خودتان شروع کنید و از خود بپرسید تا چه حد به این کار عشق و علاقه دارم ؟

اکر جواب شما از اعماق وجودتان و یکدل برای شروع هستید ، نیمی از انتخاب خود را کرده اید . حال برای ادامه باید به مسائل دیگری توجه کرد و آن میزان شناخت شما از بازار و میزان سرمایه گذاری شما در این کار میباشد .

من در منطقه ای مشغول فعالیت هستم که در شعاع ۵ کیلومتری خود ، حدود چهارصد فروشگاه ، نمایشگاه ، کارگاه ، کارخانه در زمینه چوب ،  MDF  و صنایع وابسته وجود دارد و هر ماه تعدادی از این اصناف به دلایل بسیار زیادی تعصیل شده و تعداد دیگری هم به کار خود وسعت میدهند . مدیران لایقی که با تمرکز بر هدف خود ، سودهای بسیار بسیار عالی را به جیب خود روانه کرده و به شهرت و اعتبار رسیده اند .

وارد شدن به دنیای چوب و ام دی اف فوت و فن های خاص خود را میطلبد ولی در یک جمع بندی کلی به نسبت سرمایه گذاری و سود آوری از دیگر مشاغل صنعتی و یا هنری ، پول ساز تر است . البته میزان درآمد حاصل از اینکار را نمیتوان محاسبه نمود و تمامی آن به نحوه نگرش صاحبان و مدیران برمیگردد . برای شمائیکه تازه میخواهید وارد این کار شوید شاید رویائی و دور از عقل بنظر آید اگر بگویم درآمد این کار تا ماهی یکصدو هشتاد میلیون تومان هم  میرسد . اگر صحت این عدد و رقم را از مدیر یک کارخانه موفق بپرسید ، شاید عدد مسخره ای باشد و شما را با ذکر نام مدیر و نام کارخانه و یا وارد کننده محصولات چوب و یا ام دی اف به رقم های خیلی بالا تر هدایت کند . حال همین سوال را از یک نجار محلی بپرسید . قطعا خودتان در همین جا جواب را خواهید گرفت ( البته هر دو از شغل خود راضی اند ).

در ایران ما کم نبودند افرادی که با دست خالی به میدان آمده و به درجات بالائی رسیده اند و نشان داده اند قدرت تفکر باعث خلق ثروت و پیشرفتشان شده است

احتمالا” شناخت شما تا قبل از وارد شدن به بازار ، تجربه هائیست که از دوستان و آشنایان خود دارید و آنها الگوهائی برای میزان شناخت شما خواهند بود . اگر تجربه های تلخی داشته باشند ، مثلا ورشکسته شده باشند شما هم از ورود به این کار کناره گیری میکنید و اگر به رشدی چشمگیر رسیده باشند ، به شما هم اشتیاق برای ورود به این حرفه را میدهد . اگر شما شرایطی را پیش بیاورید که یک فرد موفق را با یک فرد ناموفق در یک رشته ، یک شهر و یک محدوده ( مثلا هر دو کارخانه دار و هر دو مبلمان اداری ساز و هر دو ساکن تبریز ) روبرو سازید و از این دو نفر  بخواهید دلایل طرف مقابل را توجیه کند مطمعنا” تمام دلایل فرد ناموفق توجیهی خواهد بود بر ذهنیات منفی  ، نداشتن هدفی مشخص و یا بی انگیزه بودن وی از حرفه خود .و وقتی که در فرد موفق چگونگی رسیدن به درجات بالا را سوال میکنید متوجه خواهید شد برای هر کاری قبل از شروع مشاوره ، تحقیق و برسی کرده و با توجه به وضعیت خود ، شرایط مطلوب را برای هدف خود فراهم نموده است . تقریبا تمامی افرادی که در کار خود موفق هستند ( علی الخصوص در کار چوب ) به درستی از تمامی امکانات و ابزارهای موجود استفاده نموده و آنها را به کار گرفته است . برعکس فرد ورشکسته بر تخصص خود تمرکز نموده و از تمامی ابزارهای رشد کسب و کار غافل مانده است .

من خود شاهد ورشکسته شدن کارگاه ها ، فروشگاه ، نمایشگاه و کارخانه های زیادی بودم که آرام و بی صدا به کوهی از خاکستر تبدیل شده و تمامی آرزوهای خود را به فراموشی سپرده اند . متاسفانه این افراد همگی بر این باورند که شرایط بازار آنها را به این روز در آورده است .

من ازشما میپرسم ؟، آیا در همین شرایط و در همین بازار آیا فکر میکنید افراد به موفقیت نمیرسند ؟ آیا موفقیت دیگر برای این حرفه امکان پذیر نیست ؟ آیا این رشته دیگر پولساز نیست ؟

با پیشرفته شدن جوامع و رشد کسب و کار ها ، مشاغل مکمل بسیاری برای بهینه سازی هر کسب و کار بوجود آمده تا شما بتوانید بهتر و سریعتر به هدف خود برسید . اگر تصمیم خود را برای ورود به دنیای چوب گرفته اید ، و میخواهید کسب و کاری اصولی راه اندازی کنید .

برای یک شروع خوب باید چهار قدم اساسی را مد نظر داشته باشید :

قدم اول : مشاوره

قبل از شروع هر چیز از یک مشاور که در این زمینه سالها تجربه بازار ایران را داشته مشاوره بگیرید .داشتن مشاور خوب در ابتدای راه و اجرای تمامی راهکارهای اصولی باعث میشود تا زمان و هزینه های خود را کاهش داده و توانائی ها ، هدف ، تبدیل ایده ها به ثروت و راه شما کامل مشخص شود . یک مشاور زبده در زمینه صنایع چوب میتواند تضمینی باشد برای شروع ، رشد و هدفمند سازی شما تا رسیدن به نتیجه مطلوب .

قدم دوم : تامین منابع مالی

میزان سرمایه گذاری و منابع خود را مشخص کنید . اگر سرمایه ای اندوخته و قابل توجهی دارید ، بهتر است در آغاز از همه آن استفاده نکنید و موازی با رشد کاریتان از آن بهره برداری کنید .

قدم سوم : هدف گذاری کنید .

یک کاغذ و قلم بردارید و هدف خود را برای آغاز کسب و کار جدیدتان بنویسید . سعی کنید حداقل ده هدف را مشخص سازید و برای هر هدف توضیحی بدهید . سپس از این ۱۰ مورد ، سه مورد را انتخاب کرده و تمرکز کنید . از مشاور خود بپرسید کدامیک از این سه مورد رشدی مناسب خواهد داشت و در نهایت فقط یکی را انتخاب کرده و شروع کنید .

قدم چهارم : تامین منابع نیروی انسانی

قطعا اگر تمایل دارید وارد حرفه صنایع چوب شوید ، به نیروی مناسب احتیاج دارید .  نیرو های شما نقش بسیار زیادی در پیشرفت شغلی شما دارند . یک نیروی خوب میتواند مشتریان بسیاری را برای شما گرد آوری و آنها را به شما وفادار کند . اکثر افراد موفق یکی از دلایل موفقیتشان را داشتن نیروی خوب و کار آمد میدانند و آنها را بعنوان سرمایه های کاری بحساب آورده و با آموزشهای روزانه ، آنها را روز به روز حرفه ای تر میسازند .

همه تجربه های شخصی من توام با موفقیت نبود من هم بارها و بارها شکست خوردم بعضی از آنها کوچک و جزئی و بعضی دیگر بسیار محکم بود . شکستها باعث شد نقاط ضعفها را برطرف و قوی سازم و با تجربه گردم بنظر من شکست لازمه پیروزی میباشد و کسانی به قدرت بیشتر و رفاه بهتری دست پیدا میکنند که از شکستها درس گرفته و از آنها بعنوان ابزاری برای پیروزی استفاده نمایند . و خوشحال هستم میتوانم برای شروع سرمایه گذاری در زمینه چوب به شما مشاوره داده و از آغاز کار تا صادرات کالاهایتان در کنار شما باشم .

پیمان پوربی آزار

90 دیدگاه برای این نوشته

 1. جواد از ارومیه گفت:

  با سلام خدمت شما استاد بزرگوار / مطالب شما رو تا آخر خوندم و لذت بردم / در من انگیزه ای ایجاد شد تا دوباره برای ایجاد کسب و کار جدید اعتماد بنفس پیدا کنم.سپاس

 2. مازیار محمدی گفت:

  از صداقت شما بسیار سپاسگزارم

 3. عارف زند گفت:

  با سلام خدمت شما.
  مطالبتون رو خوندم،خیلی خیلی مفید بود . دستتون درد نکنه.

  سپاس از مشاوره خوبتون.

 4. مجید جعفری گفت:

  با سلام خدمت مدیر محترم و ممنون از مطالب مفید
  من هم مدت کمیه که وارد این شغل بسیار جذاب و خلاقانه شدم
  البته کار اصلی من طراحی داخلیه،مطالبتون واقعا نسبت به کارم امیدوارم کرد ممنون

 5. رحیم شکری زاده گفت:

  سلام. ممنونم که راهنمایی کردین.من کارگاهی دارم شامل Cnc و وکیوم . ولی راهی برای یک تولید و وارد بازار شدن پیدا نکردم . اصلا نمیدونم چی تولید کنم به بازار نیاز داشته باشه .لطفا راهنمایی کنین

  • modiriat گفت:

   دستگاههای سی ان سی و وکیوم به خودی خود تولیدی انجام نمیدهند . استفاده از این دستگاهها در ایران به دو دسته تقسیم میشود .
   خدماتی و شخصی
   افرادی که این دستگاهها را بصورت خدماتی استفاده می کنند بازاری به مراتب کوچکتر از بازار شخصی ها دارند .
   اما شخصی ها به نوبه خود یا برای تولید روزانه خود خریده و یا برای پیاده سازی ایده های خود خریداری می کنند .
   داشتن ایده های بکر در این زمینه بسیار مهم است و اینکه چگونه میتوانید 24 ساعته از این دستگاه استفاده کنید .
   چنانچه از سرمایه ای در حدود 5 میلیون برخوردار هستید میتوانید با گرفتن مشاوره از ما ، دستگاه خود را به یک ماشین چاپ پول تبدیل کنید .
   این را هم باید بگوییم که راههای رسیدن به موفقیت همیشه راههای بسیار سخت و پیچیده نیستند . افراد موفق از ساده ترین راهها ، موفق شده اند .

 6. حسین گفت:

  با سلام منون از راهنمایی جنابعالی مطلب رو تا آخر مطالعه کردم خیلی خوب و آموزنده بود .من یه کارگاه نجاری وmdfدارم که و در این کار گاهی احساس موفقیت میکنم و گاهی احساس شکست .و مشتریان من از کار و روابط اجتماعی من راضی هستند .بجز قول خوب حالا یه سرمایه کمی دارم که دوست داشتم یه نمایشگاه بزنم و مشکل من اینجاست که منطقه ای که میخوام در ان نمایشگاه بزنم منطقه هست مردم سنتی دارد و جای بر رفت امد هست .حالا در این فکر هستم که موفقیت در این کار نمایشگاه هست یا نه….ممنون میشم اگر در این کار مرا راهنمای فرمائید

  • modiriat گفت:

   از اینکه احساس موفقیت و شکست را دارید ، نشانه خوبی است . چرا که بی تفاوت بودن به کار خود عاملی مهلک برای کسب و کار میباشد . اما در متن خود هیچ اشاره ای به نوع نمایشگاه نکردید . نمایشگاه کابینت ، مبلمان خانگی یا دفتری ، کالاهای فانتزی و . . . . . . .
   به همین خاطر نوع نمایشگاه ، محل ، دکوراسیون ، چیدمان ، قیمت و خلاصه پارامترهای زیادی میتواند بر روی کسب و کار شما تاثیر گذار باشد . چنانچه تمایل به یک شروع ایده آل دارید حتما در این زمینه از یک متخصص و مشاور راهنمایی بگیرید .

 7. دریا گفت:

  با سلام به شما از اینکه با کمال احترام راهنمایی کردید سپاس
  من از شما کمک و راهنمایی میخوام من الان شوهرم ور شکست شده وهیچ شغلی تداره الان چون هم علاقه و ذوق اینو داره تشویقش میکنم که وارد این حرفه ام دی اف کاری بشه چون همه کارای چوب خونمون رو خودش انجام داده .از میز تلوزیون بگیر تا درست کردن کابینت آشپزخونه با چقدر وام و هزینه کردن میتونه یه کارگاه مناسب راه بندازه؟
  دست تنهاست و به چند نفر نیروی انسانی برای شروع توی اینکار نیاز هست؟

  • modiriat گفت:

   برای دریافت پاسخ خود به صفحه ” هفت اصل اساسی موفقیت ” در همین وبسایت رجوع کنید .

  • حسن عظیم زاده گفت:

   من داداشم تو این کاره ومنم دوست دارم برم تواینکار سرمایه چقدری میخواد برای راه اندازی گارگاه ؟

  • آجورلو گفت:

   سلام.
   من یه کار قفسه و کمد ام دی اف برای یه مغاره در میدان سبلان تهران دارم. اگر کسی توانایی و وسائل و تمایل به انجامش رو داره با تلفن 02133218100 تماس بگیرن.

 8. علی گفت:

  سلام.ممنون از سایت خوبتون.بنده کارگاه پرس نجاری دارم و در کنارش فراوردههای چوبی ب صورت خورده میفروشم اما درحال حاضر باشرایط بازار فعلی دلگرم کننده نیست و مشتریان زیادی ندارم.بنظرتون چکاری انجام بدم تا ی رونقز ایجاد شه؟

 9. محمدرضا محمودی گفت:

  سلام دوست عزیزم. خسته نباشید.
  میشه بفرمائید هزینه تجهیزات برای راه اندازی یک کارگاه ام.دی.اف چقدر هستش؟
  لطفا در سه رنج قیمت بدید.
  کارگاه خانگی کوچک
  کارگاه متوسط
  و کارگاه بزرگ و حرفه ای
  بسیار متشکرم از پاسخ کویی شما.
  بخت یار و خدانگهدار.

 10. پدرام گفت:

  سلام
  یکی از دوستان تعدادی دستگاه برای راه اندازی یه کار گاه mdf داره که البته دستگاهها کارکرده اما تمیز هستن. خودم تجربه mdf کاری رو دارم البته تا حالا کارگاه نداشتم خودم مغازه دار هستم و وضعیت کارم هم خوب هستش خواستم در کنار کار خودم یه کار گاه راه بندازم خواستم ببینم نظر شما چی هست و اینکه چطور میتونم از شما مشاوره بگیرم برای اینکه از همون ابتدا یه کار قوی راه بندازم؟
  البته خودم نمیتونم تو کارگاه کار کنم و میخوام یه استاد کار بزارم سر کار
  با تشکر

 11. محمد جاوید گفت:

  با سلام وادب من ۱۳ سال در کار ام دی اف هستم و مطالب شما بسیار تاثیر گذار بود به نظر من در این کار سرمایه کلان مهم نیست بازار یابی طراحی و پشت کار بیشترین درامد را حاصل مینماید

 12. حسين گفت:

  سلام . مطلب بسیار مفیدی بود و لذت بردیم از خواندنش. یک سوال و مشاوره در زمینه فروش چوب روسی نراد داشتم . سوالم رو اینجا مطرح کنم یا خیر ؟؟؟

 13. حسين گفت:

  درود. بنده بعد از اتمام سربازی قصد زدن شغل ازاد رو داشتم و چون پسرعموم در زمینه فروش چوب نراد روسی و صنوبر فعالیت می کنه ١ ماهی می شه پیشش هستم و کلی مسایل رو یاد گرفتم و مشتاق و علاقه مند هستم که برای خودم کار کنم در این زمینه . ولی پسرعموم وقتی ی مشتری میاد می گه چوب می خوام همچیو می دونه ولی من چون تاحالا این کار و نکردم نه مثلا ی نفر میاد می گه زوار می خوام من اصلا نمی دونم زوار چیه یعنی با اصطلاحات این کار اشنا نیستم مثلا ی نفر می گه پله می خوام درست کنم پسرعموم واسش محاسبه می کنه چقدر چوب نیاز داره ولی من نمی تونم . حال می خواستم بدونم بدون دونستن این مسایل می تونم شغل خودمو ایجاد کنم ؟ یا خیر ؟ چون به شدت به این شغل علاقه مند هستم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • modiriat گفت:

   قطعا یک نفر نمیتونه همه اطلاعات لازم رو یکروزه و یا حتی یکساله تهیه کنه . تنها چیزی که آینده شما رو میسازد این سه چیز است :
   پشتکار
   پشتکار
   پشتکار
   من هم روز اول به اندازه امروزم از تمام زوایای کار اطلاع نداشتم . به مرور زمان همه چیز برایم روشن شد . مطمعن باش اگر هدف و اراده و پشتکار داشته باشی ، هیچ چیز نمیتواند مانع پیشرفتت گردد . هر کسب و کاری بر پایه اصلاعات کافی و مرور زمان استوار تر میگردد . به شما پیشنهاد میکنم شروع کن . حتی با دست خالی هم میشود شروع کرد . کافی است کمی اعتبار داشته باشی .

 14. فرزاد گفت:

  سلام خدمت استاد گرانقدر
  از مطالبی که گذاشته بودید نهایت استفاده رو بردم
  جسارتا اگر بخواهیم برای مشاوره بیشتر مزاحمتون بشم از چه طریق میتونم تماس داشته باشم

 15. محمد کریمی گفت:

  سلام دوست عزیز ممنون از مطالب خوبت با ارزوی موفقیت بدرود …یــــــا علـــــــــی

 16. حمید ظریف گفت:

  با سلام. میخواستم از کسانی که سابقه ام دی اف کاری رو دارند و به صورت عملی در ساخت یا نصب تولیدات ام دی اف کار کردند در مورد ویژگیهای این شغل بدونم…البته نه از لحاظ اقتصادی…بلکه در مورد خطرات و حوادث و مشکلات و … آسیب های بدنی در درازمدت و … به طور کلی درباره محیط کار و …

 17. kurosh گفت:

  سلام خسته نباشید…..من تقریبا استاد کار هستم منطقه ما فقیر نشین هستن و این شغل در اینجا بطور نسیه و چک و قسطی هست…الان استاد کار من خیلی به من بدهکاره و پولم رو نمیده..البته تقصیر نداره مشتری ها پول برنمیگردونن….دارم از این شغل سرد میشم..چون برای راه انداختن کارگاه پول خوبی لازم داره که من با این درآمدی ک الان دارم کرایه و خونه خرج خونرو میدهم..چه برسه بخوام کارگاه بزنم .الان خیلی بی احساس شده ام نسبت به این کار …لطفا کمک و راهنماییم کنید

  • modiriat گفت:

   من به شما کاملا” حق می دهم . شما در یک منطقه فقیر نشین ، با درآمد حداقل و در کنار استاد کاری که مدتهاست نتوانسته به شما حقوق بدهد .
   خواهشمندم به سوالات زیر پاسخ دهید :
   دلیل اینکه میدانید استاد کار خود توانایی مالی ندارد و همچنان در کنار ایشان به کار ادامه میدهید چیست ؟
   آیا در منتطقه شما فقط همین یک نفر نجار هست ؟
   آیا استاد کار شما کار کردن بصورت قراردادی را فقط مد نظر قرار داده است ؟ آیا توانایی فروش کالاهای ساخته شده را ندارد ؟
   آیا سطح ارتباطات و روابط عمومی شما در حدی نیست که بتوانید یک مشتری را جذب کرده و کار را انجام دهید ؟
   آیا خود شما مهارت لازم برای اجرای کار را کسب کرده اید ؟ یا هنوز درگیر الفبای کار هستید ؟
   آیا در منطقه ای که هستید همه نجارها ورشکسته و مردم پول آنها را نمی دهند ؟ و برای امرار معاش غذاب می کشند ؟
   اگر اینچنین است خواهشمندم دل خود را به دریا زده و از این وضعیت اصفناک بیرون بیایید . ایران ما پر است از کارگاههای موفقی که بدنبال افراد کاری و زرنگ ( میگردند ) .
   خواهشمندم جهت بهتر شدن زندگی خود به شهری بزرگ و نزدیک و در کنار مدیران موفق کار کرده و از ذهنیات منفی بیرون آمده و مثبت زندگی کنید . زندگی آینده شما هیچ ربطی به گذشته و استادکار فعلی شما ندارد . چه بسا ثروتمندانی که در شهری فقیر زندگی میکردند و به یکباره با کوچ خود زندگیشان متحول گرددید .
   ” بهتر است بجای لگد کوبیدن به در ، کلید آنرا پیدا کنید ”
   پیشنهاد میکنم کتابهای زیر را حتما” مطالعه کنید :
   راهنمای موفقیت نائومی . اثر نائومی جود . مترجم مهدی قراچه داغی
   نقطه بحران . اثر برایان تریسی
   سرنوشت شما در 5 سال آینده . اثر دن زا درا . مترجم مریم هاشمی احتساب

 18. حسین گفت:

  باعرض خسته نباشیداستاد. میخواستم نمایشگاه ام دی اف بزنم توبازارش. ولی میترسم ریسک کنم که درامدی نداشته باشه برام اخه سه میلیون هم اجاره قراره بدم.ایامیتونم روش حساب کنم؟

 19. ناصر گفت:

  سلام من با سرمایه ۱۵ میلیون می خوام بزنم تو کار نمایندگی ورقهای ام دی اف آیا با این سرمایه کم می تونم این کار بکنم ( در منطقه ایی که زندگی می کنیم ۱۰ کار گاه ام دی اف هست که از فاصله ۶۰ کیلومتری ورق هایشون تهییه می کنن )
  هزینه های دستگاه‌های سی ان سی و حکاکی چقدرهسته ؟؟؟
  با تشکر

 20. پویا گفت:

  باسلام.
  خواستم بدونم منبت کاری هم به اندازه صنعت mdf درامدزایی داره یا در حاشیه قرار میگیره.ممنون از مطالب مفیدتون…
  اگر اطلاعات بیشتری دارید ممنون میشم که در اختیارم بزارید.

 21. Raz گفت:

  سلام من یک خانم کارمند هستم که به شدت به کارهایچوبی علاقه دارم میخواستم بدونم دوره آموزشی کار با چوب برای خانم ها هم هست و این که برای یه کارگاه کوچیک خونگی چقدر فضا میخوام و چقدر هزینه؟؟؟

  • modiriat گفت:

   بعلت درخواستهای زیاد شما عزیزان اولی دوره آموزش ویژه خانهمها را در جزیره کیش بصورت تورهای سه و چهار روزه برگزار می کنیم .
   هزینه و فضای زیادی نمیخواهد . برای شروع یک فضای 1 * 2 کافی است .

 22. میثم گفت:

  خانم دریا،ازاین روکه من هم چندبارورشکسته شدم ودراخربه شغل مودرعلاقم برگشتم بهتون برادرانه توصیه میکنم همسرمحترمتون به هرشغلیکه علاقه داره بهمون مشغول بشه،البته خیلیابراین باورندکه پول خوب علاقه هم میاره ولی من خودم2سال رایگاه درترکیه کارmdfرویادگرفتم والانم ارومیه کارگاه دارم وکاروکاسبیمونم خداروشکرخوبه ولی سوای ازپول علاقه ی شدیدی بکارم دارم واین باعث میشه تمام خستگیهاورکودبازارروبجون بخرم چون میدونم موفق میشم من شمارموبه مدیریت سایت دادم تااگه کمکی ازدستم براومدبه همسرتون بکنم

  • سامان افشار گفت:

   با سلام ، دوست عزيز آيا آموزش كار با mdf در تركيه بهتر از ايران است ؟ من اهل اروميه هستم خوشحال ميشم اگر راهنماييم كنين در اين خصوص

   • modiriat گفت:

    اگر با دیدی کلی به قضیه بنگرید ، ایران بهتر است . ولی برای افراد متخصص و فوق تخصص به جهت کارآفرینی ، ترکیه بهتر است . در این خصوص میتوانید به سایت رسمی دولت ترکیه مراجعه و اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

 23. امیر گفت:

  سلام. ممنون از مطالب مفیدتون. من صاحب کارگاهی بودم با تمام امکانات متاسفانه دست روزگار و بی فکری های خودم من را ورشکست کرد و در سن 26سالگی اجبارا به خدمت سربازی رفتم. کا داراییم را فروختم بجز کارگاه. ماشین و خونه رفت. الان خدمتم چند روزی ازش مونده فقط. میخوام دکباره با قدرت کارمو شروع کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید. از مطالبتونم انرژی گرفتم. ایمیلم را چک نمیکنم خوشحال میشم در فضای مجازی یا تلفنی ازتون در مورد چندتا سوال کمک بگیرم. ممنون و حدانگهدار 09139541298 امیر

 24. نسرین گفت:

  سلام استاد
  خدا قوت. ، من به کار صنایع چوب به خصوص منبت کاری خیلی علاقه دارم به نظر شما چطوری میتونم شروع کنم و ووضعیت بازار و تقاضا برای این کار خوب است یا نه
  دعاگوی شما

 25. نسرین گفت:

  سلام استاد آیا در تهران کلاسهای منبت کاری برگزار می کنید. ،؟
  اگر ممکنه آدرس و محلش را بفرمایید
  آیا سی دی آموزشی در مورد منبت کاری هست که بشود با آن شروع به کار کرد .ممنون میشم
  راهنمایی بفرمایید

 26. ترنم گفت:

  با سلام خدمت مدیریت محترم
  همسرمن چندوقته بدون سرمایه شروع ب کار ام دی اف کرده.کمد دیواری و کابینت و …
  ب این صورت که برای هرکس که تقاضا ی کار داره با برنامه ی کامپیوتری اول طرح رو میکشه بعد اگر پسند بود اندازه ها رو باهمون برنامه مشخص میکنه و چوب ها رو برش میزنه و اماده ی کار میبره خونه ی متقاضی و نصب میکنه
  خدا رو شکر کارش هم خوب تمیز بوده و تاحالا ک همه راضی بودن.البته برای جذب مشتری هزینه و سودش نسبت ب بقیه جاها کمتربوده فعلا.
  راهنمایی که از شما مدیریت محترم میخوام اینه که اگه میشه بگید چطور میتونیم به سوی پیشرفت بیشتر بریم؟ چکار کنیم که همه بشناسنمون؟
  حقیقتش همسرم فوق لیسانس شیمیه و توی شرکت نفت هم بصورت پیمانکاری مشغول هست ولی از حقوق یه کارگر ساده هم کمتر بهش میدن.و ما مجبوریم برای ساختن اینده خودمون و بچه هامون حتما کار دیگه ای راه بندازیم.
  همسرم خیلی تلاش میکنه و خیلی دلش میخواد زندگیمون چیزی کم نداشته باشه.
  ازتون راهنمایی میخوام اگه ممکنه

 27. mohammad گفت:

  سلام من میخوام کار چوب کاری و نجاری و شروع کنم و خیلی بهش علاقه دارم و اینکه دوست دارم ارادمو ثابت کنم برای شروع کار باید چیکار کنم و کجا باید مراجعه کنم اگه ممکنه راهنمای کنید ممنون میشم !

 28. mohammad گفت:

  و اینکه در کار چوب کاری پول هم هست یعنی اینکه برای سرمایه چوب کاری پول هم ازش در میاد یانه ؟

 29. رغیق گفت:

  با سلام و احترام
  واقعا مطالب شما همه رو تحت تاثیر میذاره. من تا حالا تو کار چوپ نبودم و سرمایه چندانی هم مدارم ولی با توجه به محیط کاری، علاقه، و گستردگی صنایع چوب میخوام یه دستگاه لبه چسپان mdf بخرم. آیا به نظر شما میتونم تو این کار موغق بشم یا خیر
  لطفا.در مورد چگونه خرید کردن دستگاه هم.مشاوره بدین چون سرمایه کمی دارم

  • modiriat گفت:

   بهتر است قبل از شروع این کار ، با یکی از افراد موفق در این رشته مشاوره کرده و راهی که میخواهید بروید را یک بار مرور کنید . اکثر افراد بدلیل ذهنیت های رویایی و رویا گونه ، سرمایه – زمان و موقعیت خود را خیلی سریع از دست میدهند . بهتر است در کنار خوش بینی هایتان ، کمی هم بدبینانه به این کار نگاه کنید . آنگاه عاقلانه تر و منطقی تر تصمیم گیری خواهید کرد .
   و اما اگر نظر من را میخواهید به شما میگویم بر روی خود سرمایه گذاری کنید . والسلام .

 30. جواد گفت:

  سلام من کارگاهی دارم و بخاطر علاقه زیاد به کار چوب دنبال خرید ماشین الات و جذب نیروی ماهر هستم ، راهنمایی میخواستم در مورد آموزش نفر و یا معرفی نفر و همچنین در مورد مارک ماشین الات موجود در بازار و یا خرید ماشین الات دست دوم ، با تشکر 09133453568

 31. اوستا نجار گفت:

  سلام.
  ما که تو این کار بیست و هفت ساله پوسیدیم و چیزی ندیدیم .

 32. محمد شریفی گفت:

  جناب پیمان پوربی آزار
  با سلام و خسته نباشید.
  من 33 سالم و الان در شرکت خصوصی مشغول هستم با حقوق اداره کاری. قبل از شرکت یک سالی با دوستم کار کابینت چوب و فلز انجام دادم.
  با توجه به تجربیات شما و علاقه بنده به کار چوب، برای یادگیری و ایجاد کسب و کار در این زمینه مناسب میباشد و وارد این حرفه بشوم یا نه.
  با تشکر فراوان

  • modiriat گفت:

   پاسخ به این سوال بسیار پیچیده و پارامترهای زیادی مورد نیاز هست تا فهمید شما وارد شوید یا نه ؟ لطفا” تماس بگیرید .

 33. آرمان گفت:

  با سلام . ممنون از مطلب خوبتون
  من چند سالی هست که در زمینه ام دی اف و کابینت فعالیت میکنم با توجه به اینکه تا کنون موفق به راه اندازی کارگاه و نمایشگاه نشدم و همیشه به صورت سیار کار کردم نتونستم در این زمینه موفقیت خاصی بدست بیارم در حقیقت همیشه در آمد در حد دخل و خرج بدست آوردم . ولی الان که مدتی رفتم تو کار صنایع چوبی و با یک نجار ماهر آشنا شدم تصمیم گرفتم با همکاری دوست نجارم یه فروشگاه و نمایشگاه کارهای فانتزی چوبی مثل کلبه و آلاچیق و تخت های سنتی گره چینی بزنیم چون خیلی سود داره و فکر میکنم مکانی هم که انتخاب کردیم مناسب اینکار باشه آیا از نظر شما توجیه اقتصادی برای دو نفر اونهم با اجاره حدود ۲/۵ میلیون داره یا خیر . با تشکر از راهنماییتون .

  • modiriat گفت:

   بنظر ما ایجاد کسب و کار در هر رشته ، بستگی به توان و پارامترهای مختلفی دارد که فرد با توجه به آنها پیشرفت یا متضرر میگردد . اگر به دور و بر خود نگاهی بیندازید ، خواهید دید دو نفر در یک شغل و یک رده ، یکی موفق و دیگری نا موفق میباشد . کار قبلی شما نیز از این مساله دور نبوده . افراد زیادی هستند که سیار کار میکنند و وقت سر خاراندن ندارند و حتی خود شما هم شاهد آن هستید . بهتر است بجای تغییر مسیر ، کمی در کار خود جستجو کرده و ایرادات کار خود را رفع و در همان مسیر پیشرفت کنید تا اینکه مجبور باشید همچون بادبان در مسیر هر بادی حرکت کنید . موفق باشید .

 34. امید گفت:

  سلام استاد یه راهنمایی ازتون میخوام اگه واستون مقدوره میخواستم شمارتون و داشته باشم و تماس بگیرم.با تشکر

 35. سمانه گفت:

  سلام
  شوهرم کارگاه خیلی کوچکی داره که متاسفانه
  چون مشتری هاش بعد از اتمام کار بد حسابی میکنند و
  چون مجبوره به صورت شرایطی و قسطی کار انجام میده و این کارو بهتر از بیکار بودن میدونه با مشکلات زیادی مواجه شدیم ومقدار بیعانه ای که از مشتری میگیره خرج کارش میشه و اکثرا بعد از اتمام کار بد حسابی میکنند سوال من اینه اگر به شهر بزرگتری رفته و در کارگاه فرد دیگری کار کند و درامد مشخصی داشته باشد بهتر است یا خودش کارگاه بزند؟

  • modiriat گفت:

   اینکه نوشتید اکثرا” بد حسابی میکنند ، جای کمی تامل دارد . چون همه افراد بد حساب نیستند و در شرایطی که قول و فعل شما یکی باشد ، از هر یکصد مشتری ، دو نفر بد قولی و بد حسابی میکنند . البته بدحسابی افراد نیز به عوامل زیر بستگی دارد :

   – طرح با اجرا یکی نیست
   – رنگ مورد نظر تغییر کرده
   – تمامی موارد و تغییرات مکتوب و بصورت قراردادی در نیامده
   – کار اجرایی بیش از موعد مقرر طول کشیده
   – کار با کیفیت مورد نظر نبوده
   – مبالغ دریافتی در قرارداد ذکر نگردیده است
   – طرف حساب شما یک نفر نیست
   – متراژ و قیمت محاسبه شده در قرارداد و پایان کار بسیار متفاوت میباشد

   عمده دلایل بد حسابی مشتریان را موارد بالا میتوان ذکر نمود .
   البته بد نیست نظری کارشناسانه به اجرای کار همسرتان داشته باشیم . شاید کیفیت مطلوبی ندارد . و دلیل جذب کارهای شرایطی و قسطی ایشان نیز شاید ضعف های کاری میباشد . به هر حال ابزار مشاوره در این زمینه میتواند بسیار گره گشا باشد .

  • modiriat گفت:

   در اینکه خانمها موفق هستند یا آقایان ، بستگی به بینش و دیدگاه فرد دارد و نمیتوان دو نفر در یک شغل و یک رشته را با هم مقایسه کرد . در مورد کارگاه همسرتان نیز میتوانید با دیدن این سی دی ها و بکار گیری موارد آموزشی آن ، شروع به کار کرده و درآمد کسب کنید . برای شما این مجموعه حکم یک استاد کاری را دارد با حقوقی میلیونی ولی فقط با 99 تومان .

 36. سمانه گفت:

  باتشکر وسپاس از پاسخگویی شما
  بله در مواردی برخی از عواملی که فرمودید بوده ولی دلیل قبول کارهایی با این شرایط از سوی همسرم اشباع کاری در محل زندگیمان میباشد وهمین امر باعث شده همسرم به فکر کارکردن در پایتخت یا سایر مراکز استانها باشد واحتمال میدهیم شرایط بهتری باشد…

 37. رضا اميريان گفت:

  سلام ضمن تشکر از پاسخگويي ادمين محترم بنده ميخواستم يک صنايع چوب شامل ورق هاي ام دي اف و ساير ميخواستم بدونم براي شروع چقدر سرمايه نياز دارم ؟

 38. باسلام وادب
  بنده 13سال مغاره مبلمان خانگی و اداری دارم.ورضایت کاملی از کارم دارم،چندین سال هست بفکرتولیدی افتادم تا امروز سایت شما بزرگوار رادیدم ،تا با مشاوره وراهنمایی شما،یک کارگاه تولیدی متوسط وبا دریافت تسهیلاتی درحد 150میلیون شروع کنم،بازار فروش محصولات رادارم ولی دراین شهرستان نیروی متخصص کمه اما کارگری زیاده
  ممنونم از راهنمایی ومطالب با ارزشتون

 39. پدرام گفت:

  واقعا عالی بود،یه جورایی به زندگی امیدوار شدم

 40. فریبرز ملکی گفت:

  سلام استاد عزیز.من نزدیک به دو سال در یک کارگاه موفقی استاد کار cnc بودم و کارهای پیچیده زیادی رو انجام دادم مانند کارهای پارامتریک و یکی از دوستان عزیز من هم به موازات من وارد این صنعت شده و کم کم استاد کار ام دی اف شده من در حال حاضر دوران خدمت سربازیم رو سپری میکنم و خدا رو شکر جایی هستم که لبتاپم کنارم هست و از همین جا کار انجام میدم.من و رفیقم تصمیم گرفتیم که بعد از سربازی من یک کارگاه با تجهیزات سی ان سی و دستگاه وکیوم و یک گوشه دیگه کارگاه رو برای کارهای ام دی اف داخلی خانه کنار بگزاریم ولی برعکس تخصص و دانش علمی که داریم سرمایه کمی داریم میخاستم ازتون خواهش کنم که کمی منو راهنمایی کنین که چطور میتونم چنین کارگاهیی رو راه اندازی کنم و سرمایشو جور کنم ا

 41. شهلا محبي گفت:

  با عرض سلام
  من و خواهرم بعد از فوت پدر سعي كرديم كار پدرمان را كه فروش ام دي اف بود ادامه بديم .الان حدود يكسال هست كه با وضع بد بازاردست و پنجه نرم ميكنيم.بعد فوت پدر به تمامي بدهكارها كه در واقع مشتريمان بودند زنگ زديم و اطلاع داديم كه كار را ادامه ميديم و گفتيم كه بيان و تسويه كنن نميدونم اين كار باعث شد كه بسياري از مشترياي قديمي مون رو از دست بديم يا خانم بودنمون .
  بابام فروش ماهيانش حدود ٢٥٠ میليون بود ولي ما الان ٢٠ – ٣٠ مليون ميفروشيم البته كلي خدا رو شكر ميكنيم درامدمون تو ١٠ ماه اخر بعد از كسر مخارج ميانگين ماهي ٢ میليون بوده اگر نسيه و چك برگشتي ها رو در نظر نگيريم .
  من فوق العاده دلم گرفته و ميخام هر طور شده كارمو رو رونق بدم عاجزانه خواهش ميكنم منو راهنماييم كنيد .

  • modiriat گفت:

   جلسات مشاوره ما در غالب بازاریابی ، فروش و جذب مشتری دارای هزینه بصورت ساعتی میباشد . برای شما بصورت موردی و با توجه به موقعیت فعلی ، بدون هیچگونه هزینه این کار را انجام میدهیم و خوشحال میشویم شما را از این وضع نجات بدهیم . لطفا با ما تماس بگیرید .

 42. قاسم طالبی گفت:

  سپاس از تجارب و راهنماییهای ارزشمندتون.

 43. میلاد،علیپور گفت:

  سلام
  خاهش میکنم به این سوال جواب بدید.
  میخاهم بدونم کسی که درس رشته صنایع چوب رامیخاند و فارق التحصیل میشوند با کسی ک بدون درس خاندن و یا با مدرک دیپلم شروع به این کار میکنند چه فرقی دارند ؟کدامیک موفق تر است؟

  • modiriat گفت:

   البته داشتن تحصیلات دانشگاهی ، آینده بهتری را رقم میزند . بنده به شخصه با داشتن 2 مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ، متاسفانه دانشگاههای ایران را قبول ندارم . دلیل آن عدم بروز رسانی اصلاعات و عدم اصلاح سیستم آموزشی دانشگاهها میباشد . ما تحصیلکرده ناموفق داریم ، موفق هم داریم . تحصیلات دانشگاهی تضمینی برای موفقیت نیست . آگاهی و بالابردن دانشی است که بعدا” در آن رشته مشغول به کار خواهید شد . مهمترین عامل در موفقیت و یا عدم موفقیت کسب و کارتان ، خود شما هستید . بنظر من حتی با دیپلم هم میتوان موفق بود ولی به شرط آنکه آموزشی صحیح و اطلاعاتی به روز داشته و دائما” در جهت بالابردن این دو عامل بکوشد .

 44. Hosein گفت:

  سلام و خسته نباشي خدمت استاد بزرگوار
  بعد از كلي حرفه و فن و تخصص ب اين حرفه رجوع كردم استاد واقعا شغل قشنگيه خيلي جالبه ك تَو سن٢٦سالگي مسير زندگيم رو بتونم عوض كنم از توصيه هاي جزئي و كلي سپاس گذارم

 45. saber گفت:

  سلام خدا قوت,دوست گرامی و عزیز,بنده ۲۵ سالمه تازه فهمیدم به صنایع چوب خییییییلی علاقه دارم حتی از کودکی ماکت ساختم تابلو ساختم و… به نظر شما تو این عرصه از چه راهی وارد بشم علمی از دانشگاه یا تجربی از کارگاه تا در آینده بتونم کارمو گسترش بدم.سپاس از محبت شما

 46. ایمان گفت:

  سلام .خسته نباشید.من لیسانس مکانیک هستم.خانومم لیسانس صنایع دستی .میخاستیم بریم تو صنعت چوب.چون خانومم خلاقیت داره توی این زمینه.ولی خودم اطلاعاتی راجب چوب ندارم.میخاستم بدونم واسه راه اندازی یه کارگاه کوچیک چقدر سرمایه میخام و راهنماییم بکنید از چه چیزی شرع کنم و بازار فروش رو از کجا شروع کنم.خیلی ممنون

 47. حجت دادخواه گفت:

  با سلام خدمت جناب آقای پوربی آزار خیلی مطالب جالب و زیبایی بود. من در اصفهان چند سالی هست که کارگاه mdf دارم اما بنا بردلائلی قصد انتقال کارگاه را به تهران دارم . میخواستم اگه امکان داره شماره تماس برای من ایمیل کنید چون من واقعا نیازمند مشاوره و راهنمایی های شما هستم . واقعا کمک شما به من موجب دلگرمی بیشتر من میشود . با تشکر فراوان

 48. هادی ترابی گفت:

  سلام من قبلا در یک شرکت کار میکردم ولی چند ماهی هست بیکارم یکی ازدوستانم کارگاه کوچک mdfداره وبرای توسعه کارش به من پیشنهاد شراکت داده من چند روزی به کارکاهش سرزدم وبه کاری که دران حدومرزی برای خلاقیت وجود نداشته باشد علاقه دارم ایشان درکارگاه خود دستگاه لبه چسبان ندارندوهزینه زیادی برای این کار پرداخت میکنند میخواستم نظر شمارادرباره این کار بدانم البته درباره نحوه شراکت که بعدها به مشکل نخورم باتشکر

 49. کارگاه گفت:

  با سلام خدمت استاد عزیز

  بنده چند سالی هست تو کار کابینت و چوب هستم و کارم هم بدون شاگردی و اموزش و … شروع کردم البته کارهام خیلی تمیز و خوبه و استعداد هر کاری رو که بخام دارم یا میتونم زود کسب کنم
  البته متاسفانه تو این چند سال خیلی ضرر کردم و زمین و مغازه و … که داشتم مجبورا بابت بدهی فروختم و الان هم کلی بدهی دارم

  بنظر خودم مشکل کم بودن مشتری ونداشتن برنامه ریزی و .. باعث شکستهام شده و چندین بار خاستم کارمو تغییز بدم و خلاصه خیلی بد میگذره و بدهیام بهم فشار اورده ولی دوست دارم دوباره با استارت موفق شروع کنم

  ولی ..
  کم بودن سفارش
  نقد نبودن سفارش ها
  زیاد شدن دست تو این کار
  و …

  نمیدونم چه تغییری و یا سیاستی بکار بگیرم تا منو ازین بحران نجات بده
  البته ادم بدبینی نیستم و همیشه امید دارم ..
  اگه راهنماییم کنین خیلی خیلی کمکم کردین چون واقعا خسته شدم

  مثلا تغییر به تولید و … یا هرچی
  با تشکر

 50. امین گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  من ۳۱ سالمه فوق دیپلم چوب و کاغذ دارم ولی به دلایل مسایل مالی وارد این شغل نشدم مجردم هستم و تا الان تو آژانس کار میکردم میخوام لطفا کمکم کنین بهم مشاوره بدین که با سرمایه ۵میلیون میتونم وارد این کار بشم یا نه چون یکم ترس دارم ولی خیلی علاقه دارم.ممنون میشم راهنماییم کنین . با تشکر از سایت خوبتون

 51. مهدی رعوان گفت:

  سلام خسته نباشید من میخواستم واردات چوب روسی بشم به نطرتون خوب هست

 52. مهدی گفت:

  با درود فراوان خدمت استاد بزرگ و همکاران عزیز
  مدتی است وارد این کار شده ام ، بخاطر تنفر از شغل قبلی ام با ورود به این کار و شراکت با شخصی که شناختی ازشون نداشتم به مشکل بر خوردیم و از هم جدا شدیم ، و من در شروع ورشکسته شدم و دوست نداشتم به شغل قبلم برگردم ولی بخاطر مشکلات مالی مجبور به این کار شدم ولی چون علاقه ای به کارم نداشتم روحم در عذاب بود و فقط روزم را شب میکردم ومعنی تلاش کردن و اقتصادی فکر کردن رو نمیدونستم تا اینکه بعد از یکسال و چند ماه دیگه تحمل این کار برام سخت بود و صفر صفر دوباره به شغل چوب وارد شدم و تنها شروع کردم و اکنون ۳ سال میگذره ، خدا رو شکر خوب بوده
  جدیدا با شخص دیگه ای با حدود ۲۰ سال تجربه شراکت کرده ام و ازشون راضی هستم ، فقط یه چیز نگرانم کرده که تنهایی پیگیر کارها هستم و شریکم دل به کار نمیدهند و بعد از ظهر ها تا شب بی خیال کار و مشغول سرگرمی های خودشون هستند
  لطفا مرا راهنمایی کنید ، ممنون

  • modiriat گفت:

   دوست عزیز شریک دوم شما یا مسئولیت پذیر نیست و یا با سردی کار میکند . میبایستی علت را برسی کنید . ولی در یک جمعبندی کلی میبایستی تجدید نظر کلی در مورد شراکت فعلی تان انجام دهید . از اهرام مشاوره کمک بگیرید . امروز این کار را انجام دهید که فردا خیلی دیر است .

 53. منصور دهقان گفت:

  مرسی خیلی مطالب خوب و زیبا بود
  من 5 سال پیش اومدم تو کار چوب
  من هیچ سر رشته ای در این کار نداشتم ولی خلاق بودم کار چوب هم دوست داشتم 12 سالگی خودم معرق چوب انجام میدادم این کار هم خودم بدون هیچ اموزشی انجام دادم
  الان هم تو کار چوب خودم بدون اموزش و تجربه در این کار انجام دادم
  و خدا رو شکر که این توان و خلاقیت را به من داده
  الان هم موفق بودم در این کار شکست خوردم ودوباره از صفر شروع کردم
  ولی برای پیشرفت بیشتر احتیاج به مشاوره دارم دوست دارم بیشتر ازاین پیشرفت کنم در این کار خوب زیبا و لذت بخش هست مرسی

 54. هادیان گفت:

  سلام و خدا قوت . من فردی هستم بی تجربه در صنایع چوب ولی دوست دارم این حرفه را . سرمایه اندکی دارم . وجای این کار راهم دارم . استعداد خیلی خوب دارم برای یادگیری .کارمند هم هستم . لطفا من را راهنمایی کنید که چطور وارد شوم . کلاس بروم یا نه و…. ضمنا من دوست دارم با چوب کار کنم تا ام دی اف . کدام بهتر است از نظر مالی. ممنونم

 55. مصطفی گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.میخاستم ببینم سرمایه اولیه برای این کار چقدرلازم هست؟
  باید از کجا شروع کرد؟

 56. نادر ناظری گفت:

  سلام. من میخواهم نمایندگی فروش MDF پویا رو بگیرم و شروع به کار کنم. هیچ تجربه ای تو این زمینه ندارم. به نظر شما چقدر سرمایه میخواد؟ و کجای تهران محل مناسبی برای اجاره سوله هست؟ و اینکه الان تو این بازار کار درستی هست یا خیر؟

 57. رضا گفت:

  سلام
  من تازه کار هستم و میخواهم تو شهرمون نمایندگی فروش چوب بگیرم نمیدونم خوبه یان
  برای شهرستان چقدر سرمایه میخواد و اینکه الان به صرفه هست یا نه؟
  با تشکر

  • modiriat گفت:

   دوست عزیز . قبل از هر چیز اندازه بازار شهر خود را برآورد کنید و ببینید آیا دامنه مشتریان در این شهر به اندازه کافی بزرگ هست یا خیر . سپس بدنبال موارد بهدی از جمله مکان و تبلیغات و دیگر پارامترها بروید .

 58. استاد منصور گفت:

  سلام به همه.توسن 28 سالگی با میل و علاقه زیاد اومدم تو کار چوب،در عرض 3 ماه درآمد5 سال شغل قبلیم رو درآوردم خیلی راضی ام،چندنفر بخاطر دیدن کار من تغییر شغل دادن زندگیشون نابود شد،باعلاقه و عشق وارد بشین وگرنه سرنوشتتون رو خراب میکنین

 59. سلام من عماد حنایی هستم از مشهد یه دستگاه وکیوم و cncدارم بایه سابقه ۲ساله تقریبا یه راهنمایی میخام برای وسعت دادنش و یه جور سبک تبلیغات جدید لطفا راهنماییم کنید

  • modiriat گفت:

   جناب کاشانی . عملا با 4 خط نوشته شما به جایی نخواهید رسید . اگر با دو سال کار به جایی نرسیدید ، انتضار معجزه نداشته باشید . برای گسترش کار خود مهمترین عامل تیم سازی است . سعی کنید یک تیم خود از افراد با تخصصهای مختلف در کنار خود داشته باشید تا پیشرفت کنید .

 60. بانشی گفت:

  سلام میخواستم بدونم سرمایه گذاری روی ساخت استندگل و ازاین دست صنایع چوبی به صرفه هست؟بازارفروش داره بنظرتون؟

 61. محمود , گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب خوب شما
  من میخام تو شهر خودم که جمعیت نزدیک ۲۰۰ هزار نفر جمعیت داره یه کارگاه خدماتی لبه چسپان و برش راه بندازم تو شهر ما ۳ تا کارگاه در این زمینه هست تو این زمینه هم تجریه کمی دارم اگر راهنمایم کنید ممنون میشم مرسی

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه